تغییر کاربری قطارهای سریع‌السیر فرانسه؛ انتقال بیماران بدحال به بیمارستان

  • انتشار: ۱۸ حمل ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 82531

قطارهای سریع‌السیر فرانسه در روزهایی که به‌خاطر قوانین قرنطینه مسافر سوار نمی‌کنند به کمک بیماران کرونا آمده‌ و آن‌ها را به شهری که تخت خالی بیمارستانی دارد منتقل می‌کنند.

به نقل از یورونیوز؛ امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه از زمان شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور بارها و بارها به فرانسوی‌ها یک نکته را یادآور شده است: «ما در حال جنگ هستیم.»

در این «جنگ» نیروهای مسلح فرانسه نقش اساسی را بر عهده گرفته‌اند. آن‌ها برای کمک به کادر درمانی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ را در شهرهایی که شمار مبتلایان آن بالاست و تخت بیمارستانی کم است به شهرهایی با تخت‌های خالی منتقل می‌کنند.

نخستین قطار سریع السیر با ماموریت پزشکی در تاریخ ۲۶ مارس حرکت کرد. این قطار به یک بیمارستان کوچک مجهز تبدیل شد تا بتواند خدمات درمانی را در طول مسیر به بیماران ارائه کند.

مبدا نخستین قطار، ناحیه آلزاس در شرق فرانسه بود که شیوع ویروس کرونا در آن بالا است.

این اقدام یعنی انتقال بیماران با قطار برای نخستین بار در فرانسه و کل اروپا رخ داد و موفقیت آمیز بود. ۲۰ بیمار مبتلا به کرونا از شهر استراسبورگ [در منطقه آلزاس] به منطقه لوار منتقل شدند.

این قطارهای سریع‌السیر دو طبقه، در شرایط عادی گنجایش حمل صدها مسافر را دارند اما در نخستین آزمایش برای انتقال بیماران، کمتر از ۱۰۰ نفر از جمله ۵۰ نفر از کادر درمانی و ۲۰ بیمار در قطار حضور داشتند.

پس از موفقیت آمیز بودن این اقدام، در چند نوبت دیگر در سراسر فرانسه این کار تکرار شد.