تعداد اتباع عربستان سعودی که در صف تروریست های می جنگند، اعلان شد

  • انتشار: ۷ جدی ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 16505

وزارت داخله عربستان سعودی، تعداد اتباع کشورش را که در خارج از این کشور در صف تروریست ها می جنگند دو هزار و ۹۳ نفر اعلام کرد.

خبرگزاری العهد در گزارشی نوشت، وزارت داخله عربستان ضمن فاش کردن آمار سعودی هایی که به صف گروههای مختلف تروریستی در نقاط  پرتنش جهان ملحق شده اند ، محل حضور بیشتر آنان را نیز اعلام کرد.

وزارت داخله عربستان همچنین تاکید کرد، ۷۳ تبعه سعودی به اتهام اقدامات تروریستی در بیرون از کشور در بازداشت به سر می برند بیشتر تروریست های سعودی در سوریه هستند.

به نوشته روزنامه الحیات عربستان، منصور ترکی سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد که سوریه در صدر فهرست مناطق پرتشی قرار دارد که بیشتر سعودی هایی که به تروریست ها ملحق شده اند در آنجا حضور دارند تا جایی که به طور کلی بیش از ۷۰ درصد از این افراد در سوریه به سر می برند و سپس یمن در جایگاه دوم قرار داشته و پس از آن به ترتیب افغانستان و عراق قرار دارند.

الترکی در توضیح این مطلب افزاد، ۷۰درصد کل سعودی های ملحق شده به گروههای تروریستی در مناطق مختلف جهان در سوریه به سر می برند و تعداد آنان بالغ بر یک هزار و ۵۴۰ نفر است و تعداد این افراد در یمن ۱۴۷ نفر و در افغانستان و پاکستان ۳۱ نفر است.

وی آمار تروریست های سعودی در عراق را نیز پنج نفر اعلام کرده و گفت، در مورد محل حضور ۲۹۷ نفر دیگر اطلاعی در دست نیست.