تظاهرات صدها آلمانی در هامبورگ و فرانکفورت در اعتراض به اخراج پناهجویان افغان

  • انتشار: ۱۹ جدی ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 16839

صدها تن در شهرهای فرانکفورت و هامبورگ آلمان در اعتراض به اخراج پناهجویان افغان تظاهرات کردند. آنها گفتند که افغانستان به اندازه کافی امن نیست و به این لحاظ، اخراج مهاجران این کشور باید متوقف شود.

پولیس شهر فرانکفورت شام شنبه اعلام کرد که این تظاهرات به صورت آرام و بدون بروز حادثه‌ای برگزار شد. تظاهرکنندگان در پیش روی خانه سابقه اوپرا تجمع کردند.

به گزارش دویچه وله؛ ژنین ویسلر رئیس فراکسیون حزب چپ‌ها در پارلمان ایالت هِسن گفت اخراج پناهجویان افغانستان یک اقدام غیرمسئولانه و زیر پا گذاشتن حقوق بشر و حقوق اساسی است.

از آنجایی که در مناطق زیادی در افغانستان جنگ میان طالبان و نیروهای دولتی جریان دارد، اخراج پناهجویان رد شده افغان از آلمان مورد مناقشه قرار دارد.

با وجود این، حکومت فدرال آلمان می‌گوید مناطقی به اندازه کافی امن در افغانستان وجود دارد که بتوان پناهجویان را به آنجاها اخراج کرد.

اخراج گروهی ۳۴ مهاجر افغان در ماه دسامبر از میدان هوایی فرانکفورت انتقادهای زیادی را برانگیخت. قرار است این اخراج‌ها ادامه یابد.

اخیراَ مسئول ادغام در حکومت فدرال آلمان اخراج گروهی مهاجران افغان را زیر سوال برده است. او خواستار این شد که حکومت آلمان این موضوع را یک بار دیگر مورد بررسی قرار دهد.

مقام‌های حکومت آلمان در اواخر سال ۲۰۱۶ گفتند که در مجموع ۱۲ هزار پناهجوی افغان با خطر اخراج مواجه اند.