تظاهرات سیک ها در هند در اعتراض به کشته شدن تعدادی از آنها در جلال آباد

  • انتشار: ۱۴ سرطان ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 44635

صدها تن از سیک های شهر دهلی نو در واکنش به کشته شدن تعدادی از آنها در جلال آباد در مقابل دفتر نمایندگی عالی افغانستان در هند دست به تظاهرات زدند و خواهان اجرای عدالت شدند.

روز گذشته (چهارشنبه) صدها تن از سیک های شهر دهلی نو در واکنش به حمله تروریستی روز یکشنبه در جلال آباد، که در آنها 19 تن جان باخت، دست به اعتراض و راهپیمایی زدند.

در جریان این تظاهرات صدها معترض در مقابل نمایندگی عالی افغانستان در شهر دهلی نو تجمع کرده و پلاکاردهایی به دست داشتند که در آنها خواهان عدالت برای قربانیان حمله انتحاری روز یکشنبه گذشته در افغانستان شده بودند.

روی یکی از این پلاکاردها نوشته شده بود سیک‌ها سفیر صلح در سراسر جهان هستند، چرا سیک‌های بی‌گناه را به قتل می‌رسانید؟

برخی معترضان همچنین خواهان آن شدند که در صورتی که دولت افغانستان در تضمین امنیت سیک‌ها در کشور خود کوتاهی کند دولت هند به این سیک‌ها پناهندگی بدهد.

یکی از معترضان گفت: دولت افغانستان باید این تلفات را جبران کند. ما تقاضا داریم که دولت هند به مردم ما شهروندی بدهد و آنها را به هند منتقل کند.

روز یکشنبه هفته جاری یک تروریست انتحاری خود در میان تعدادی از سیک ها  اهل هنود ولایت ننگرهار منفجر کرد که در آن حادثه دست‌کم ۱۹ تن که اکثر آنها سیک بودند از جمله آوتار سینگ خالصا، تنها کاندیدای جامعه سیک‌های افغانستان در انتخابات پارلمانی آتی کشته شدند.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.