تظاهرات در زابل علیه شهردار قلات شاهراه کابل – قندهار را مسدود کرد

  • انتشار: ۴ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 18558

شماری از باشندگان زابل بر ضد شهردار قلات مظاهره کردند آنان کریم الله حکیمی شهردار قلات مرکز ولایت زابل را فردی فاسد می دانند و خواهان برکناری وی هستند.

این مظاهره حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح امروز آغاز شد و شاهراه کابل – قندهار نیز به روی عبور و مرور وسایل حمل و نقل مسدود شد.

مظاهره‌کنندگان خواهان برکناری کریم‌الله حکیمی شهردار قلات شدند و او را به فساد متهم ساختند.

حاجی عطاجان حق‌بیان، رئیس شورای ولایتی زابل می‌گوید که اسناد و شواهد مربوط به فساد شهرداری و شماری ادارات دیگر را به والی سپرده اند؛ اما به گفتۀ وی تا کنون والی هیچ اقدامی نکرده است.

رئیس شورای ولایتی زابل ادعا می‌کند که والی این ولایت نیز در اختلاس دست دارد و به همین اساس از حکومت مرکزی می‌خواهد که مقامات زابل را از وظایف شان برکنار کند.

اما کریم‌الله حکیمی شهردار زابل، تمامی اتهامات وارده بر خودش را بی‌اساس می‌خواند و می‌گوید که تظاهرات از سوی حلقات مافیایی بر ضد وی طرح‌ریزی شده است.

آقای حکیمی به صدای امریکا گفته است که برخی اشخاص به خاطر حفظ منافع شان این کار را انجام می‌دهند و او جلو این گونه حلقات را گرفته است.

بسم‌الله افغان‌مل، والی زابل می‌گوید که مظاهره‌چیان با هیأت ده نفری ولایت دیدن کرده و شکایات آنان از شهردار قلات را تا ادارات مرکزی رسانده اند.

آقای افغان‌مل در مورد اتهامات بر خودش چیزی نمی‌گوید.

مظاهره‌کنندگان که شامل اعضای شورای ولایتی و بزرگان قومی آن ولایت است، هشدار می‌دهند که تا برکناری شهردار، شاهراه را به روی ترافیک باز نخواهند کرد.

در حال حاضر، بیش از ۲۰۰ موتر مسافربری و باربری، به دلیل مسدودبودن شاهراه در دو طرف توقف کرده اند.