تصمیم نیمار برای عذرخواهی از هواداران بارسا

  • انتشار: ۴ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: ورزشی
  • شناسه مطلب: 64960

دیاریو اسپورت دیروز ادعا کرد که نیمار قصد دارد در صورت لزوم، رسما از هواداران بارسا به خاطر جدایی غیرمنتظره اش در سال ۲۰۱۷ عذرخواهی کند.

نیمار تابستان ۲۰۱۷ بود که پس از هفته ها شایعه و گمانه زنی از بارسا جدا شد و به پاری سن ژرمن پیوست. او پس از یک ماه پرحاشیه که در آن مقطعی از جدایی پشیمان شده بود، در نهایت با پی اس جی به توافق رسید و با پرداخت ۲۲۲ میلیون یورو رقم فسخ قراردادش، از جمع آبی اناری ها جدا شد.

جدایی نیمار به قدری غیرمنتظره بود که هواداران بارسا را شوکه کرد. این جدایی روی بازیکنان بارسا نیز برای هفته ها تاثیر منفی گذاشت؛ به طوریکه بارسا در سوپرکاپ اسپانیا در مجموع دو بازی رفت و برگشت، ۵-۱ مغلوب رئال مادرید شد و چند گل دیگر هم نخورد.

نیمار از همان ابتدای حضورش در پی اس جی با مشکلات متعددی روبرو شد. ابتدا گفته شد که او از جلسات تاکتیکی اونای امری به ستوه آمده و برایش فضای پی اس جی خسته کننده است. سپس مشکلات با کاوانی بر سر ضربات آزاد و پنالتی، حواشی زیادی به دنبال داشت.

نیمار در سال اول حضورش در پی اس جی به مهمترین هدفش یعنی فتح لیگ قهرمانان نرسید. او در بازی رفت یک هشتم نهایی برابر رئال به میدان رفت و در برنابئو شکست ۳-۱ را تجربه کرد ولی بازی برگشت را به دلیل مصدومیت از دست داد و شاهد حذف تیمش بود.

فصل گذشته نیز نیمار در آستانه یک هشتم نهایی بازهم مصدوم شد و این بار شاهد حذف پی اس جی توسط منچستریونایتد بود. همه اینها در کنار جام جهانی ناموفقش با برازیل، باعث افت قیمت شدید او در بازار نقل و انتقالات شده است.

کمتر کسی تصور می کرد که ناصر الخلیفی، مدیر پی اس جی راه برای خروج نیمار را باز کند اما او هفته گذشته در یک مصاحبه طوفانی عنوان کرد که مانع کسانی که با پروژه باشگاه موافق نیستند، نخواهد شد.

از همان روز، شایعات بازگشت نیمار به لالیگا، به سوژه داغ رسانه ها بدل شد و مشخص شده است که نیمار می خواهد پس از دو سال به بارسا برگردد. او که همچنان ارتباط نزدیکی به مسی و سوارز و نیز دیگر هم تیمی های سابقش در بارسا دارد، به آنها گفته است که خیال شان راحت باشد و اینکه بازخواهد گشت.

در این بین گفته می شود که بارسا برای بازگشت نیمار سه شرط گذاشته است و یکی از شروط این است که او رسما از هواداران به خاطر جدایی عجیبش در سال ۲۰۱۷ عذرخواهی کند.

به نوشته ورزش ۳،واکنش نیمار به این شرط، مثبت بوده و او به اطرافیانش گفته است که در صورت لزوم، هیچ مشکلی برای عذرخواهی نخواهد داشت. نیمار منتظر این است تا پی اس جی رسما با بارسا وارد مذاکره شود و اگر همه چیز خوب پیش برود، حاضر است تمام شروط بارسا از جمله عذرخواهی و نیز صرفنظر از شکایت قدیمی اش از باشگاه را انجام دهد.