تصمیم مقامات سعودی برای تخریب مسجدی در منطقه شیعه‌نشین عوامیه

  • انتشار: ۱۱ قوس ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 100236

مقامات سعودی در صدد تخریب مسجدی در منطقه شیعه‌نشین عوامیه هستند که شهید نمر باقر النمر امام جماعت آن بود.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از پایگاه اینترنتی الواقع السعودی، عادل السعید، یک فعال عربستانی، از تصمیم مقامات آل سعود برای تخریب مسجدی در منطقه شیعه‌نشین عوامیه خبر داد.

او با اشاره به دستور صادر شده از سوی مقامات آل سعود برای تخریب مسجد امام حسین (ع) در شهر عوامیه، افزود: از آنجا که شهید شیخ نمر باقر النمر، امام جماعت و خطیب این مسجد بود، مسجد امام حسین (ع) به یک نماد تبدیل شده است.

این فعال فعال عربستانی تاکید کرد: مقامات آل سعود جنگ وحشیانه‌ای را علیه شیعیان در منطقه القطیف به راه انداخته اند. آن‌ها می‌خواهند هر چیزی را که با شهید النمر مرتبط است ریشه‌کن و نابود کنند، اما هر کار هم کنند این شهید حتی در مزار ناپیدای خود همچنان الهام‌بخش آزادگان خواهد بود.

سعید افزود: تخریب مسجد عوامیه در چارچوب طرح حکومت برای تخریب ده‌ها ساختمان در خیابان انقلاب مرکز شروع قیام دوم قطیف صورت می‌گیرد.

او در ادامه به طرح ادعایی دولت برای تخریب اماکن (نمادهای) قطیف یا بقایای آن با فرآیند تخریب، خصومت‌ورزی و اقدامات تعرض‌آمیز حکومت برای انتقام گرفتن از جنبش انقلابی، مطالبه‌گرایانه و مسالمت‌آمیز در این منطقه اشاره کرد.

این فعال با اشاره به موج بازداشت‌های گسترده روحانیون این منطقه به دست مقامات آل سعود در هفته‌های گذشته، افزود: این اقدام در چارچوب هدف قرار دادن ریشه تفکرات شیخ شهید و دانش‌آموزان و طرفداران او صورت گرفته است.