تصمیم جالب یک کافه در اتریش برای مشتریانش

  • انتشار: ۲۸ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 18233

یک کافه در اتریش برای مقابله با افرادی که زمان زیادی را به چارچ باتری موبایل‌هایشان اختصاص می‌دهند، تصمیم جالبی اتخاذ کرده است.

به نقل از رویترز؛ گالینا پوکورنی، مالک یک کافه در اتریش که از حضور گردشگران و مشتریان برای چارچ طولانی‌مدت موبایل‌هایشان به تنگ آمده است، از افرادی که زمان زیادی را به این امر اختصاص دهند 1 یورو هزینه اضافی دریافت می‌کند.

وی در این خصوص می‌گوید: «گردشگران همیشه می‌گویند برق، برق، برق! متأسفم، اما چه کسی می‌خواهد هزینه آن را به من بپردازد؟ … من مالک یک کافه هستم؛ نه یک کافه اینترنتی (کافی‌نت). … وضع در حال بدتر شدن است. مردم می‌آیند و تصور می‌کنند همه چیز در دسترس و رایگان است. … شما حتی صبح‌ها چشم‌هایتان را مجانی باز نمی‌کنید.»

پوکورنی می‌گوید این هزینه را سال گذشته به منوی خود افزود؛ اما روز گذشته (چهارشنبه) وقتی یک روزنامه اتریشی از وجود آن خبر داد و درباره پولی اضافی که از خبرنگارش برای چارچ موبایل دریافت شده بود مطلبی منتشر کرد، اقدام وی مورد توجه قرار گرفت.

این هزینه برای لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها نیز محاسبه می‌شود و استفاده از پریزهای برق متعدد برای چارچ چندین وسیله الکتریکی، هزینه مشتریان را افزایش می‌دهد. البته استفاده از اینترنت بی‌سیم همچنان رایگان است.