تصاویر/ دانش آموزان در غزنی به دلیل ترس از انفجار به مکتب نمی روند

  • انتشار: ۱۹ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: امنیت و حوادث
  • شناسه مطلب: 65922

انفجار خونین اخیر در غزنی، سبب شده که صدها متعلم از حضور در مکاتب خودداری کنند.

وزارت صحت عامه، تلفات حمله در غزنی را که با یک موتر بم گذاری‌شده انجام شد، ۱۲ شهید و ۱۷۹ نفر زخمی اعلام کرد.

در همین پیوند سازمان حفاظت اطفال (Save the Children) با ابراز نگرانی از هدف قرارگرفتن اطفال افغان در جنگ، از طرف‌های درگیر جنگ خواسته که مواظب جان اطفال باشند و کشتار آن‌ها را متوقف کنند.

این سازمان با نشر خبرنامه‌ای حمله روز یکشنبه طالبان در شهر غزنی را محکوم کرده و گفته‌است که در این حمله ۲۵ طفل زخمی شده‌اند. بربنیاد اطلاعات سازمان نجات اطفال، اطفال زخمی‌شده در این رویداد، بیشتر از نواحی سر، قفسه سینه و گردن آسیب جدی دیده‌اند و وضعیت برخی از آن‌ها وخیم است.

این سازمان گفته‌است که حمله انتحاری شهر غزنی زمانی رخ داد که اطفال متعلم در حال درس‌خواندن در مکتب بودند.

این سازمان همچنین گفته‌است: روز یکشنبه همین هفته در ولایت غور نیز شش طفل دیگر در انفجار ماین قربانی شدند و یک طفل دیگر زخمی شد. تمام گروه‌ها باید کشتار اطفال را متوقف کنند.

اونو ون منن؛ مدیر سازمان حفاظت از اطفال در افغانستان می‌گوید که قربانی‌شدن اطفال در ولایت غزنی، یک هفته پس از حمله مشابه در شهر کابل رخ داده‌است و این کشور یکی از خطرناک‌ترین کشورهای جهان برای زنده گی اطفال است.

مسؤولیت این حمله را گروه طالبان برعهده گرفت.

به نوشته آریانا نیوز،هفته پیش در حمله مشابه این گروه در کابل، مهاجمان انتحاری بر مرکز تدارکاتی و انجنیری وزارت دفاع در حوزه شانزدهم امنیتی این شهر حمله کردند. در آن حمله نیز شش نفر جان باخته و ۱۱۶ نفر دیگر زخم برداشتند که بیشتر قربانیان ملکی و متعلمین مکتب بودند.