تصاویر ماهواره ای از محل سقوط هواپیمای روسیه

  • انتشار: ۱۱ عقرب ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 11121

کمیته حمل و نقل هوایی کشورهای مستقل مشترک المنافع اعلام كرد كه هواپيماي مسافربري روسيه در حريم هوايي مصر سقوط كرده است و هنوز اظهار نظر درباره علل حادثه زود است.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از العالم، ويكتور سوروچنكو روز يكشنبه بعد از بازديد از محل سقوط هواپيماي مسافربري روسیه در صحراي سيناي مصر گفت: هنوز اظهار نظر درباره دلایل این حادثه زود است. هواپيما در آسمان متلاشي و اجزا و قطعات آن در گستره اي به مساحت حدود 20 كيلومتر مربع پراكنده شده است.

در همين حال، كميته بين المللي متشكل از كارشناسان روسي، مصري و فرانسوي كار بررسي اطلاعات جعبه سياه این هواپيماي مسافربری روسی را آغاز كرده اند.

سخنگوي دفتر دادستاني كل مصر نيز گفت: اين كميته كار بررسي يكي از دو جعبه سياه هواپيما را آغاز كرده و اين جعبه سیاه همان جعبه ای است كه در كابين خلبان قرار دارد.

برخي از ساكنان منطقه گفتند كه هواپيما را در حال سوختن در آسمان پيش از برخورد با زمين ديده اند.

تا قبل از روشن شدن واقعی علل واقعي سقوط هواپيماي مسافربري روسیه از نوع A321 بر فراز صحراي سينا، رسانه هاي گروهي پيش داوريهايي را درباره علل سقوط آن از نقص فني گرفته تا حمله نظامی (حمله داعش) و يا خطاي انساني را مطرح کرده اند.

گروه تروریستی داعش ادعا کرده است  که به تلافی مداخله نظامی روسیه در سوریه این هواپیما را ساقط کرده است اما نخست وزیر مصر آن را رد کرد.

در حادثه سقوط این هواپیمای مسافربری، تمام ۲۲۴ سرنشین آن کشته شدند. این هواپیما از نوع ایرباس ای۳۲۱ بود و از شرم‌الشیخ در دریای سرخ به سمت سن‌پیترزبورگ پرواز می‌کرد.

58647