تشدید تحرکات انصارالله علیه عربستان در آستانه مذاکرات

  • انتشار: ۱۹ جوزا ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 6096

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از جام نیوز، وب سایت «العربی الجدید» که از لندن بروز رسانی می شود، گزارش داد:«با اینکه در آستانه مذاکرات صلح ژنو کیان طرف های یمنی قرار گرفته ایم ولی همه باد منتظر تحولات میدانی در جبهه های مرزی باشیم.

این وب سایت قطری در ادامه گزارش داد: «منصورهادی رئیس جمهور (مستعفی) یمن و خالد بحاح معاون وی دو چهره ای هستند که مذاکرات صلح را به معنی مصالحه و سازش با حوثی ها نمی دانند بلکه طی این مذاکرات در پی تنفیذ قطعنامه سازمان ملل علیه انصارالله هستند.»

این وب سایت در ادامه افزود: «سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا پرتاب موشک‌های اسکاد توسط انصار الله به پایگاه نظامی «الخالد» در منطقه «خمیس مشیط» عربستان سرآغازی برای موشک‌های دیگر خواهد بود؟

این سوال در حالی مطرح می شود که تحولات اخیر نشان می‌دهد  این جنگ، از  مرزها عبور کرده و بخشی از آن در خاک عربستان صورت می‌گیرد. نمونه بارز این مسئله خبر کشته شدن دو نظامی سعودی در ظهران عربستان است که منابع رسمی این کشورآن را منتشر کرده اند.»

این وب سایت خبری در ادامه افزود: «انصارالله در حالی نیروهایشان را به شمال و غرب منتقل می کنند که در این مناطق کمتر حملات هوایی صورت می گیرد. هدف از این اقدام بازشدن جبهه در مناطق جازان و نجران است. این نیروها اعلام کردند ده‌ها موشک به سوی پایگاه‌های نظامی عربستان  در این مناطق شلیک شده است.»

این وب سایت در ادامه گزارش داد:«این مسئله تحولی قابل توجه است. ائتلاف سعودی چندین بار اعلام کرده توانایی موشک‌های بالستیک که تحت اختیار ارتش یمن بود را نابود کرده‌ ولی مشخص است این مسئله کاملا رخ نداده و پرتاب موشک‌های اسکاد خلاف این ادعا را نشان می دهد.

پرتاب موشک‌ اسکاد نشان داد اظهارات ائتلاف درباره نابودی سامانه موشکی یمن از روی دقت نبوده است. هر چند که  بکارگیری موشک اسکاد به منزله افزایش تحرکات انصار الله است، ولی از نظر سیاسی کاملا مشخص است هدف از این مسئله تحقق پیروزی معنوی پیش از کنفرانس ژنو است.»