ترکمنستان یک مرکز نظامی در نزدیکی مرز با افغانستان ساخت

  • انتشار: ۶ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 37463

ساختمان و تاسیسات پاسگاه مرزی جدید در جنوب ترکمنستان نزدیک مرز افغانستان با  حضور رئیس جمهور و اعضای ارشد شورای امنیت ملی این کشور در مراسمی رسمی به بهره‌برداری رسید.

مرکز جدید مرزبانی سرحدآباد در نزدیکی شهر سرحدآباد (کوشکا) در نزدیکی مرز مشترک با افغانستان در جنوب ترکمنستان احداث شده و با پیشرفته‌ترین تجهیزات مرزبانی، تجهیزات، نظامی و رفاهی مجهز شده است.

براساس این گزارش، این مجموعه مرزبانی به پیشرفته‌‏ترین تجهیزات و امکانات مربوط به مرزبانی از جمله برج دیده‌بانی، پارکینگ موتر، ماشین‏‌آلات مرزبانی، انبار مواد غذایی، کتابخانه، آذوقه مهمات، سالن تمرینات تیراندازی و بخش نگهداری از اسب و سگ‌های ویژه مرزبانی و همچنین مجتمع مسکونی خانواده افسران مرزبان مجهز می‌باشد.

قربانقلی بردی‎محمداف رئیس جمهور ترکمنستان  از بخش‌های مختلف این مجتمع مرزبانی و نیز تجهیزات جدید نظامی به خصوص سلاح های سبک و سنگین، ماشین آلات، بالگرد و  هواپیماهای بدون سرنشین نسل جدید، سامانه ارتباطی و مخابرات، سامانه ردیابی و دیده بانی مرزی بازدید کرد.

از سوی دیگر، ترکمنستان در سال‏‌های اخیر برای تأمین امنیت خود مجموعه اقدامات متنوعی را به مرحله اجرا گذاشته و در این میان برخی از اقدامات در راستای تقویت کلی بنیه نظامی و مرزبانی این کشور بوده ‏است.