ترامپ و ۱۶ هزار دروغ در ۳ سال

  • انتشار: ۱ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 75089

«دونالد ترامپ» که امروز وارد چهارمین سال دوره ریاست جمهوری خود می‌شود، طبق تحقیقات انجام شده، در سه سال اخیر، بیش از ۱۶ هزار حرف غیرواقع یا دروغ گفته است.

تارنمای خبری آمریکایی «هیل» (the hill) امروز با انشار این خبر نوشت: حرف های دروغ و غلط ترامپ در سال ۲۰۱۹ نسبت به دو  سال  اول ریاست جمهوری اش دوبرابر شده بود؛ ترامپ در سال ۲۰۱۹ مرتکب هشت هزار و ۱۵۵ مورد دروغگویی شد اما در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی در مجموع هفت و هزار و ۶۸۸ اظهار غلط و گم راه کننده داشته است.

براساس این تحقیق، ترامپ در سال ۲۰۱۷ بطور متوسط ۲.۹ دروغ یا حرف غیرواقع در روز و در سال ۲۰۱۸ بطور متوسط، ۸.۹ حرف دروغ یا غیرواقع در روز به زبان رانده است.

هیل نوشت:  نشریه آمریکایی واشنگتن پست در صحت سنجی اظهارات ترامپ به این آمار دست یافته و ۲۰ درصد از  اظهارات غلط و گم راه کننده وی در توئیت های انتشار یافته او یافت شده.

تارنمای روزنامه گاردین هم چندی پیش در نوشتاری به رفتارهای متناقض و چندگانه رئیس جمهوری‌آمریکا اشاره کرده و نوشته است: «… ترامپ به رهبران منتخب اروپا توهین می‌کند… بی‌شرمانه طرف مقام‌های برزیل را گرفته…از اوضاع کشمیر در هند چشم‌پوشی می‌کند… به دنبال تغییر رژیم در ونزوئلاست… موارد نقض حقوق بشر در عربستان را نادیده گرفته… به دنبال تضعیف سازمان ملل و قوانین بین‌المللی است… برجام را یک طرفه نقض می‌کند… به غارت قطب شمال پرداخته و به بحران آب‌وهوا و تخریب محیط زیست دامن می‌زند… او به طور مداوم خارج از خط و کنترل است.
این سیاستی که ترامپ از سال ۲۰۱۷ با حضور در مسند ریاست جمهوری، ‌ ایجاد کرده، فقط تشدیدکننده بحران در سیاست خارجی است …»