ترامپ: داروی ضد کرونا از فردا در نیویورک استفاده می‌شود

  • انتشار: ۵ حمل ۱۳۹۹
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 81772

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، روز گذشته در توئیتی اعلام کرد دارویی که اخیرا آن را برای مقابله با کرونا ویروس جدید « COVID-19» توصیه کرده بود به‌دلیل «نتایج عالی اولیه» که در پی داشت، از فردا در نیویورک و سایر نقاط استفاده خواهد شد.

اشاره ترامپ در اصل به داروی هیدروکسی کلروکین که به‌عنوان داروی ضد مالاریا شناخته می‌شود است.

ترامپ در توئیت خود با استناد به گزارشی از نیویورک پست تاثیر این دارو در مقابل بیماری « COVID-19»را ستود. در گزارش نیویورک پست، مردی از فلوریدا ادعا کرده است با دارویی که ترامپ توصیه کرده بود از مرگ حتمی در اثر ابتلا به ویروس کرونا نجات یافته است.

رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه نیز در پیامی توئیتری نوشته بود که استفاده همزمان از داروهای هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین (از آنتی‌بیوتیک‌های رایج) می‌تواند برای درمان بیماری « COVID-19» موثر باشد.

وی تاکید کرده بود که سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا به یک دستاورد بزرگ رسیده است و اظهار امیدواری کرد که هر دو دارو به سرعت مورد استفاده قرار گیرند.

در حالی که شمار قربانیان بیماری « COVID-19» در اروپا، کانون جدید شیوع ویروس کرونا همچنان رو به افزایش است کمبود امکانات و تجهیزات لازم برای غربالگری، کیت‌های لازم برای تست‌های تشخیص و نیز مراقبت‌های ویژه از مبتلایان به این بیماری در کشورهای مختلف جهان بر شدت نگرانی‌ها افزوده است.

به نقل از اسپوتنیک؛ بر اساس آمار بیش از ۱۵ هزار نفر به دلیل بیماری ناشی از ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.