ترامپ برای مقابله با کرونا متوسل به «قانون اضطرار ملی» می‌شود

  • انتشار: ۶ حمل ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 81844

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد دونالد ترامپ آماده استفاده از قانون تولید دفاعی بخش از قانون اضطرار ملی برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا به خبرگزاری فاکس نیوز گفت کارگروه ویژه مقابله با کرونا کاخ سفید موضوع قرنطینه سراسری کشور را تا امروز مورد بحث قرار نداده است.

آمریکا نیز به همراه ۱۹۴ کشور دیگر جهان به کووید ۱۹ آلوده شده است و تاکنون بیش از ۴۶ هزار نفر در سراسر ۵۰ ایالت آن به این ویروس مبتلا شده‌اند و نزدیک ۶۰۰ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. در میان ایالت‌های این کشور نیویورک، واشنگتن و کالیفرنیا بیشترین قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا را دارند.

بر اساس آمار، بیشترین مبتلایان و آمار مرگ ناشی از کرونا در نیویورک است. تاکنون ۱۵۳ نفر در نیویورک بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند و ۱۶ هزار و ۹۲۰ نفر هم مبتلا شده‌اند.

بسیاری در آمریکا ترامپ را به عدم برنامه ریزی مناسب برای مهار ویروس کرونا متهم می‌کنند. این در حالی است که خود ترامپ عملکرد دولت را بسیار خوب ارزیابی کرده است. فرماندار ایالت نیویورک ضمن انتقاد از ترامپ گفته که نمی‌داند در دولت چه می‌گذرد.

به نوشته باشگاه خبرنگاران؛ شیوع کرونا در آمریکا به اندازه‌ای کنترل نشده است که این ویروس در میان نظامیان این کشور نیز نفوذ پیدا کرده است. وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، امروز از افزایش شمار کارکنان نظامی و غیرنظامی مبتلا به ویروس کرونا در این وزارتخانه خبر داد و تعداد مبتلایان را ۲۴۹ نفر اعلام کرد.