ترامپ بار دیگر نتایج انتخابات را متقلبانه خواند

  • انتشار: ۱۳ قوس ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 100540

دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا گفت در صورت تایید وقوع تقلب در انتخابات بایدن نمی‌تواند رئیس جمهور آینده آمریکا شود.

اگرچه هنوز نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا به طور رسمی اعلام نشده است، اما رسانه‌های بزرگ آمریکایی جو بایدن، نامزد دموکرات را به عنوان برنده پیش بینی کرده اند، که ترامپ با اشاره به تخلفات متعدد، از پذیرش آن خودداری می‌کند.

دونالد ترامپ بار دیگر اظهار کرد: در انتخابات نوامبر تقلب صورت گرفته است و در صورت تأیید این تخلفات بایدن نمی‌تواند رئیس جمهور آمریکا شود.

رئیس جمهور آمریکا گفت: اگر در مورد کلاهبرداری حق با ما باشد، جو بایدن نمی‌تواند رئیس جمهور شود. ما در مورد صد‌ها هزار رای صحبت می‌کنیم. ما در مورد اعدادی صحبت می‌کنیم که هیچ کس قبلاً هرگز ندیده است. وی افزود: ما قبلا روز‌هایی را داشتیم که روز انتخابات نامیده می‌شد. اکنون روز‌ها، هفته‌ها و ماه‌های انتخابات را داریم و بسیاری از اتفاقات ناخوشایند در این مدت زمان مضحک رخ داده است.

رئیس جمهور فعلی آمریکا پیش از این گفته بود که سیستم انتخاباتی آمریکا مورد حمله قرار گرفته است، زیرا رقبای او تلاش می‌کنند هر آنچه را که در دوره خود انجام داده است تغییر دهند.

کارزار انتخاباتی ترامپ اعلام کرد: با استناد به تخلفات متعدد در ایالت‌های مهم، به دادگاه عالی  برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات مراجعه می‌کند.

به نوشته اسپوتنیک، با این حال، دادستان کل آمریکا گفت: محققان در هنگام انتخابات ریاست جمهوری شواهدی از تقلبات گسترده رای دهندگان پیدا نکردند.