ترامپ: استیو بنن نه تنها کارش را، بلکه عقلش را هم از دست داده است

  • انتشار: ۱۴ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 35185

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای شدید الحن، استیو بنن استراتژیست ارشد خود را به بی عقلی متهم کرده است و گفته است او بعد از اخراج نه تنها کارش را از دست داده بلکه عقلش را هم از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای شدیداللحن به استراتژیست سابق کاخ سفید که چندی پیش اخراج شده بود، حمله کرد.

او در این بیانیه گفته است: «استیو بنن، ارتباطی با ریاست‌جمهوری من ندارد. او بعد از اخراج، نه تنها کارش بلکه عقلش را هم از دست داد. استیو کارمند من بود و بعد از آنکه نامزدی من با شکست 17 کاندید تقریباً محرز شد، او برای من کار می‌کرد.»

ترامپ در این بیانیه اضافه کرده است: «استیو حالا که به حال خودش رها شده می‌فهمد که پیروز شدن آنقدرها آسان که من جلوه‌اش می‌دهم هم آسان نیست. استیو ارتباط اندکی با پیروزی تاریخی ما داشت که مردان و زنان فراموش‌شده این کشور آن را محقق کردند.»

وی در ادامه این بیانیه، استیو بنن را مقصر شکست نامزد جمهوری‌خواه حزب سنا در ایالت آلاباما در انتخابات میان‌دوره‌ای این مجلس دانسته است. او می‌گوید: «با وجود این، استیو کاملاً بابت از دست رفتن یک کرسی سنا در ایالات آلاباما که برای بیش از 30 سال در اختیار جمهوری‌خواهان بود، مقصر است.»

رئیس‌جمهور آمریکا در بخش دیگر این بیانیه همچنین استیو بانون را به درز اخبار کاخ سفید به رسانه‌ها متهم کرده است. او نوشته است: «ترامپ وانمود می‌کند در حال جنگ با رسانه‌هایی است که آنها را حزب مخالف می‌خواند؛ او با وجود این، زمانش در کاخ سفید را صرف درز اخبار نادرست به رسانه‌ها می‌کرد تا خودش را مهم‌تر از آنچه هست جلوه بدهد. این تنها کاری است که آن را خوب انجام می‌دهد.»

ترامپ تصریح کرده است: «استیو به ندرت با من ملاقات رو در رو داشت و تنها وانمود می‌کرد روی من نفوذ دارد.»

این اظهارات ترامپ در واکنش به سخنان تند و تیز بنن در کتاب جدیدی در رابطه با کاخ سفید در دوران ترامپ بود که بنن در آن، دیدار دونالد جونیور ترامپ پسر ارشد دونالد ترامپ با یک وکیل روس در جریان تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری سال 2016 را خیانت آمیز و غیروطنپرستانه نامیده است.