تایید صلاحیت نخستین رئیس سیاهپوست پنتاگون توسط سنا

  • انتشار: ۴ دلو ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 105014

لوید جی آستین جنرال بازنشسته آمریکا به عنوان نخستین وزیر دفاع سیاه پوست در این کشور معرفی شد.

آستین در بیانیه‌ای خطاب به نیروها پس از ادای سوگند گفت: باعث افتخار من است که یک بار دیگر فرصت خدمت به من در کنار شما و خانواده‌هایتان داده شد. من و همسرم به خوبی از جانفشانی‌های شما برای امن نگاه داشتن این کشور آگاهیم. آن امنیت وظیفه اول ماست و من قول می‌دهم در حفظ آن به سختی شما کار کنم.

براساس بیانیه پنتاگون، آستین پس از ادای سوگند به سرعت کارش را آغاز کرد و یک گزارش اطلاعاتی گرفته و نشست‌هایی با معاونت وزارت دفاع آمریکا و ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا داشت. او همچنین برنامه‌هایی برای ریاست یک نشست با موضوع کووید-۱۹ با حضور مقام‌های عالی رتبه نظامی داشت.

آستین در بیانیه‌ای گفت: البته در حال حاضر، انجام وظیفه من همچنین به معنای کمک به کشورمان در کنترل این پاندمی است که منجر به کشته شدن بیش از ۴۰۰ هزار آمریکایی شده است. شما در حال حاضر به کمک متخصصان مراقبت‌های بهداشتی ملت ما آمده‌اید. می‌توانید انتظار داشته باشید که این مأموریت ادامه یابد.

به نوشته ایسنا، براساس بیانیه روز جمعه پنتاگون، آستین همچنین قصد دارد با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو تماس تلفونی داشته و گزارش‌های عملیاتی درباره چین و خاورمیانه دریافت کند.