بولتون: ترامپ بدون جنجال از قدرت کناره‌گیری نمی‌کند

  • انتشار: ۲۹ میزان ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 95880

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا نسبت به امتناع دونالد ترامپ از ترک مسالمت آمیز قدرت در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری امسال هشدار دارد.

جان بولتون در مصاحبه‌ای با شبکه سی ان ان گفت: ترامپ در صورت شکست در انتخابات نوامبر بی سر و صدا از قدرت کناره نمی‌رود. در این صورت این وظیفه متوجه جمهوری خواهان است تا او را از کاخ سفید خارج کنند. فکر نمی‌کنم که او اینکار را بکند. باید بدانیم که او تا کجا پیش می‌رود.

مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید همچنین در بخش دیگری از این مصاحبه نسبت به پیامد‌ها و صدمات جبران ناپذیر ۴ سال دیگری ریاست جمهوری ترامپ برای مردم آمریکا هشدار داد و گفت: صراحتا می‌گویم ترامپ اگر شکست بخورد بی سروصدا و با متانت کنار نخواهد رفت.

مشاور پیشین دولت ترامپ افزود: وقتی نتیجه انتخابات معلوم شوند این کار (بیرون کردن ترامپ از کاخ سفید) وظیفه جمهوری خواهان و نه دموکرات هاست.

بولتون یادآور شد در صحبت هایش با هم حزبی‌های خود آن‌ها برای گفتگو با ترامپ در این باره اعلام آمادگی کرده اند و او تصور نمی‌کند که سران جمهوری خواه در صورت شکست ترامپ در انتخابات طرف او بایستند.

بولتون که از از آوریل ۲۰۱۸ تا سپتامبر ۲۰۱۹ به عنوان مشاور امنیت ملی خدمت می‌کرد، گفت قصد ندارد در انتخابات سوم نوامبر به ترامپ یا جو بایدن دموکرات رای دهد. وی همچنین تاکید کرد تا زمانی که مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا و مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در سمت خود باقی هستند او نگرانی از بابت اقدامات خطرناک ترامپ ندارد.