بهار سال آینده 1 هزار سرباز آمریکایی به افغانستان فرستاده خواهد شد

  • انتشار: ۲ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 35961

ارتش امریکا در حال آماده کردن طرحی است که در نتیجه آن حدود هزار سرباز جدید امریکایی تا بهار سال آینده به افغانستان اعزام خواهند شد.

روزنامه واشنگتن پست گزارش داد، ارتش آمریکا در حال بررسی طرحی به منظور اعزام ۱۰۰۰ سرباز آمریکایی دیگر به افغانستان با هدف تقویت نیروهای این کشور در منطقه بوده است. وزیر دفاع امریکا هنوز طرح افزایش نیرو را امضا نکرده است.

براساس گزارش واشنگتن پست، بسیاری از رهبران ارشد ارتش امریکا از این برنامه پشتبانی می‌کنند، اما جیمز ماتیس، وزیر دفاع امریکا تا حال این پیشنهاد را امضاء نکرده است.

با توجه به این پیشنهاد، این نیروها در بهار سال آینده به افغانستان فرستاده خواهند شد تا تعداد نیروهای امریکایی در افغانستان به ۱۵ هزار سرباز برسد.

این پیشنهادها، تضادهای شدید میان اداره اوباما و ترامپ را نشان می‌دهد. اوباما در سال ۲۰۱۵ جدول زمانی خروج نیروهایی امریکایی را از افغانستان اعلام کرده بود.

ترامپ پس از اعلام استراتژی جدید خود در قبال افغانستان و آسیایی جنوبی در ماه اگست، نیروهای بیشتری را برای افغانستان فرستاد.

یش از این ترامپ نسبت به اعزام سربازان بیشتر به افغانستان اظهار بی اطمینانی کرده بود.

مقام‌های آمریکایی گفتند که ممکن است رئیس‌جمهور بخواهد نظرش را در این طرح اعمال کند.

به گفته مقام‌های ارشد ارتش این سربازان جدید باید با حمایت‌های تجهیزاتی بیشتر نظیر هلی‌کوپترها و توپخانه‌ها همراه شوند تا در میدان جنگ افغانستان تاثیر بیشتری پیدا کنند.

یکی از این مقام‌ها اظهار داشت: اگر شما مواردی نظیر قدرت آتش و قدرت هوایی بیشتر و حمایت‌های تجسسی اطلاعاتی بیشتر ارائه نکنید در این صورت ارزش این کار زیرسوال می‌رود.