“بن لادن هند” بازداشت شد

  • انتشار: ۳ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 35982

مقامات پلیس هند اعلام کردند که عبدالسبحان قریشی که معروف به بن لادن هند است را بازداشت کرده اند. وی متهم است که در سال 2008 در بمب گذاری در ایالت گجرات این کشور بیش از 56 تن را کشته است.

پلیس هند روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد عبدالسبحان قریشی یکی از تحت تعقیب ترین تروریست ها که معروف به ‘بن لادن هند’ است را در منطقه قاضی پور دهلی نو دستگیر کرده است.

به گزارش ان دی تی وی، یک مقام پلیس دهلی نو گفت: قریشی پس از درگیری با پلیس در منطقه قاضی پور بازداشت شد.

وی افزود: از محل زندگی این فرد یک اسلحه و مدارک بدست آمده است. وی با استفاده از مدارک جعلی به نپال رفته و مدت زیادی در این کشور زندگی کرد.

بر اساس این مدارک، وی همچنین در سال های 2013 و 2015 به عربستان سعودی سفر کرده و پس از بازگشت به هند قصد داشته گروه مجاهدین هند را احیا کند.

قریشی متهم به بمب گذاری زنجیره ای در شهر احمد آباد واقع در ایالت گجرات هند در سال 2008 است. در تاریخ 26 جولای سال 2008 نزدیک به 21 بمب در موتورسایکل هایی که در مناطق شلوغ پارک شده بودند جاگذاری شدند. بر اثر انفجار این بمب ها بیش از 56 نفر کشته شدند.

قریشی به اتهام بمبگذاری در بنگلور در سال 2014 و همچنین بمبگذاری در دهلی نو در سال 2010 ، در لیست تروریستی سازمان تحقیقات ملی هند قرار داشت.