بمباران جنوب سوریه توسط جنگنده های متجاوز اسرائیلی

  • انتشار: ۷ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 62816
جنوب سوریه

خبرگزاری رسمی سوریه از شهادت یک سرباز و زخمی شدن یک تن دیگر در اثر حمله هوایی رژیم صهیونیستی به تل الشعار در حومه القنیطره خبر داد. نخست‌ وزیر مکلف رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد، حمله به سوریه در روز دوشنبه در واکنش به هدف گیری جنگنده اسرائیلی از سوی ارتش سوریه بود.

به نقل از سایت العهد لبنان، بنیامین نتانیاهو،‌ نخست وزیر مکلف رژیم صهیونیستی اظهار کرد، تل‌آویو هیچ گونه حمله علیه خود را تحمل نخواهد کرد و با قدرت و با قاطعیت به آن پاسخ خواهد داد.

وی تصریح کرد: اندکی قبل ارتش سوریه تلاش کرد به جنگنده‌ اسرائیلی آسیب برساند اما موفق نشد.

نتانیاهو مدعی شد، جنگنده‌های اسرائیلی در واکنش به آن سامانه دفاع موشکی ارتش سوریه را منهدم کردند.

وی افزود: سیاست‌های ما مشخص است، ما هیچ حمله‌ای علیه خود را تحمل  نمی‌کنیم و به آن پاسخ جدی می‌دهیم.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از یک منبع نظامی سوری گزارش داد: حمله دشمن اسرائیلی شب گذشته به یکی از مواضع نظامی در حومه قنیطره به شهادت یک تن و زخمی شدن یکی از مبارزان ما منجر شد.

به گفته این منبع، در ساعت ۲۱:۱۰ دقیقه شب گذشته دشمن اسرائیلی یکی از مواضع نظامی ارتش سوریه در شرق خان ارنبه در حومه قنیطره را هدف گرفت.

منابع سوری گفتند، سامانه‌ دفاع موشکی در نزدیکی شهرک خان ارنبه در شمال بلندی‌های جولان اشغالی قرار داشت.

خبرگزاری سانا گزارش داد که در حمله موشکی دوشنبه‌شب رژیم صهیونیستی به ریف قنیطره، یک سرباز سوری کشته و یک نفر هم زخمی شد.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است که سامانه دفاع موشکی سوریه را پس از شلیک موشک به سمت جنگنده‌های اسرائیلی هدف قرار داده است.

به نقل از ایسنا، شبکه المیادین نیز گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی حمله موشکی به سوریه و هدف قرار گرفتن یکی از هواپیماهای خود از سوی پدافند هوایی سوریه را تأیید کرد.

منابع خبری گزارش داده‌اند که حملات رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه با موشک زمین به زمین صورت گرفته است.