بسیاری از مردم جاپان نگران حملات هسته ای کوریای شمالی هستند

  • انتشار: ۱۳ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 21665

شمار زیادی از مردم جاپان می گویند که در صورت حمله هسته ای و موشکی کوریای شمالی نمی توانند پناهگاهی برای خود پیدا کنند و این موضوع به شدت باعث نگرانی های گسترده در میان آنان شده است.

کوریای شمالی بر اساس اعلام آمریکا هنوز نتوانسته موشکی بسازد که با کلاهک اتمی وارد خاک آمریکا شود اما این کشور می گوید که کوریای شمالی احتمالا قادر است با موشک های اتمی خود پایگاه های آمریکا را با ۵۰ هزار نیروی نظامی در جاپان مورد هدف قرار دهد.

به همین سبب بیشتر جاپانی هایی که نگران حمله هسته ای کوریای شمالی هستند کسانی می باشند که در اطراف این پایگاه ها زندگی می کنند.

آنها می گویند که اگر قرار بر درگیری باشد و کوریای شمالی با موشک های حامل کلاهک های اتمی به این پایگاه ها حمله کند، آنها هیچ مامن و پناهگاهی ندارند که خود را فورا به آنجا برسانند.

آنها در مصاحبه هایی که تلویزیون جاپان منتشر کرده است گفته اند به رانندگان تاکسی گفته شده است در صورت حمله، موتر را در جایی پارک کرده و به یک مکان امن بروند اما راننده ها می گویند چنین جای امنی وجود ندارد.

بسیاری از افرادی که نظرخواهی از آنها انجام شده است گفته اند که اگر حمله ای صورت گیرد فقط می توانند در داخل فروشگاه ها پناه بگیرند.

مساله حمله اتمی کوریای شمالی به پایگاه های آمریکا در جاپان یکی از اصلی ترین مورد مناظره و بحث در تلویزیون جاپان در روزهای گذشته بوده است.

اولین تمرین حمله موشکی بالستیک کوریای شمالی به جاپان 2 ماه قبل در منطقه آکیتا در شمال جاپان برگزار شد و هزاران نفر بخصوص کودکان و سالمندان در آن زمان به پناهگاه های فرضی برده شدند.

شماری از جاپانی ها می گویند که فعلا خطر جنگ وجود ندارد اما می افزایند که چون کشورشان متحد نظامی آمریکاست باید پیامدهای آن را نیز قبول کند.