بدترین و خطرناک ترین طریقه نشستن اطفال و کودکان!

  • انتشار: ۲۳ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: سلامت
  • شناسه مطلب: 61159

اکثر کودکان و اطفال به صورت دبلیو یا بقه مینشینند که این نوع نشستن بسیار بد است.رعایت نکردن طرز صحیح نشستن در دوران کودکی عوارض جدی دارد. بدترین فرم نشستن کودکان شکل بقه ای یا همان W است. این نوع نشستن عضلات میانی کودکان را ضعیف می کند.

نشستن به حالت بقه ای یا دبلیو (W) در کودکان وضعیتی است که در میان بسیاری از کودکان شایع است. در این وضعیت نشستن، کودک روی باسن نشسته، زانوها را به عقب خم می کند، کف پاها برگردانده شده و پاها به طرفین باز می شوند و در کل پاها به شکل حرف انگلیسی w درمی آیند.

“آنوی تریویدی” متخصص بیماری های استخوان در لندن می گوید: شکل نشستن w یکی از علل اصلی ضعیف بودن باسن است و کودکانی که عادت به این شکل نشستن دارند دچار دردهای طولانی میشوند ،دردهایی که در دراز مدت ادامه خواهد داشت

اگر متوجه نشستن فرزندتان در این وضعیت به خصوص هنگام تماشای تلویزیون که معمولاً زمان زیادی را با آن سپری می کند فوراً او را مجبور کنید تا وضعیت نشستنش را تغییر دهد.

به گفته ی متخصصان این سبک نشستن تاثیر منفی زیادی بر روی رشد استخوان ها و مفاصل پای کودکان دارد.

خانم “انوی” در گفتگو با میرر گفت :این موضوع در حقیقت امروزه به عنوان یک “اپیدمی جدید بهداشتی” شناخته می شود و حساسیت مسئله ایجاب می کند که والدین مرتبا در این مورد دقت کنند.

وی افزود :نشستن به مدت طولانی به خصوص در کودکان که در سن رشد هستند در قسمت گردن ، شانه ها و قسمت فوقانی پشت فشار نامناسبی ایجاد می کند.

W شکل نشستن می تواند موجب دررفتگی استخوان لگن شود.

همچنین این شکل نشستن می تواند در رفتگی استخوان لگن را دربرداشته و در بچه هایی که از پیش مشکلات استخوانی دارند، اگر گروه های عضلانی اصلی در وضعیت کوتاه شده قرار بگیرند، مشکلات استخوانی شان بدتر خواهد شد.