با رسیدن به اول جوزا، کابل چهره نظامی به خود گرفت

  • انتشار: ۱ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 62227

همزمان با اتمام دوره قانونی دولت وحدت ملی و تهدید نامزدان ریاست جمهوری مبنی بر عدم پذیرش تداوم این دولت، کابل چهره نظامی به خود گرفته است.

به نقل از منابع خبری هم اکنون پلیس ضد شورش در نقاط مختلف پایتخت از جمله سرک های منتهی به ارگ ریاست جمهوری مستقر شده است.

همچنین تعداد زیادی موترهای تیلری حامل کانتینر در برخی از چهارراه ها دیده می شود.

حضور نیروهای امنیتی در چهارراه ها و سرک های کابل به طور چشمگیری افزایش یافته است. با این حال هیچ مسیری مسدود نیست، اما ترافیک در نقاط مرکزی شهر بر خلاف معمول سنگین است.

ظاهرا پلیس ضد شورش و نیروهای امنیتی از ساعت ۵:۳۰ تا ۷:۳۰ بامداد امروز (اول جوزا) سرک های مرکزی پایتخت و منتهی به ارگ ریاست جمهوری را مسدود کرده بودند اما پس از آنکه تظاهرات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به تعویق افتاد این سرک ها بازگشایی شده است.

همچنین برخی گزارشات حاکی از مسدود شدن دروازه های ورودی شهر کابل می داد که ظاهرا صحیح نیستند و فقط ایستگاه های بازرسی افزایش پیدا کرده است.

گفتنی است که امروز اول جوزا مهلت قانونی حکومت وحدت ملی پایان یافته اما دولت اشرف غنی به حکم دادگاه عالی تا زمان برگزاری انتخابات تمدید شده است.

این درحالی است مه در روزهای گذشته ۱۲ تیم انتخاباتی بارها از غنی خواسته بودند که از قدرت کنار برود و حکومت سرپرست ایجاد شود اما ریاست جمهوری این را نمی پذیرد و تاکید دارد که تمدید زمان دولت توسط دادگاه عالی یک امر قانونی است.