با آزادی 8 اسیر دیگر؛ لیست «مسافران» کامل تر شد

  • انتشار: ۱۹ عقرب ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 11385

مقامات محلی ولایت غزنی تایید کردند که امروز ۸ نفر از قید گروه داعش رها شده اند.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از جمهور، این ۸ تن درست زمانی از قید رها می شوند که روز گذشته، ۷ تن از باشندگان ولایت غزنی به فجیع ترین شکل ممکن از سوی گروه های هراس افگن به قتل رسیده و سرهایشان بریده شدند.

محمدعلی احمدی، معاون والی غزنی در صحبت به خبرگزاری جمهور گفت: ” ۸ نفر امروز از سوی داعش رها شدند که ۵ نفر آن مربوط به ۳۱ مسافر می شود که در ماه حوت سال گذشته در منطقه شاه جوی ولایت زابل ربوده شده بودند و ۳ نفر آن مربوط یک خانواده است که در ماه جوزای امسال از مربوطات ولسوالی جاغوری از منطقه گاه مرده ربوده شده بودند”.

آقای احمدی تصریح کرد که در بدل رهایی این افراد، هیچ معامله ی صورت نگرفته است.

وی دلیل رهایی بی درنگ ۸ مسافر ربوده شده را حربه تبلیغاتی گروه های هراس افگن خواند و گفت که رهایی این افراد به قضیه روز گذشته مرتبط است.

وی اظهارداشت: ” روز گذشته ۷ تن از باشندگان ولایت غزنی را به صورت بی رحمانه به قتل رساندند و از گوش تا گوش شان بریدند؛ امروز ۸ تن از مسافران را رها کردند که ظاهرا این موضوع حربه تبلیغاتی و پاک کردند صورت مساله می باشد”.

اداره عمومی امنیت ملی کشور نیز رهایی این ۸ نفر را تایید کرده است.

اداره‌ عمومی امنیت ملی کشور اعلام کرده است که هشت تن از افرادی که مدتی به اینسو در چنگ گروه داعش اسیر بودند؛ آزاد شدند.

این اداره گفته است که این افراد در نتیجه‌ی عملیات اوپراتیفی امنیت ملی آزاد شده اند.

گفتنی است که سال گذشته به این سو در ولایت غزنی چندین بار موضوع گروگان گیری رخ داده است.

از جمع ۳۱ مسافر ربوده شده پارسال در منطقه شاه جوی ولایت زابل، ۱۹ نفر یکبار در بدل رهایی شماری از زندانیان طالب رها شدند و ۵ نفر آنان امروز به خانه های شان برگشتند.

همچنین آقای احمدی می گوید که حکومت مرکزی با انتقال جنازه ها به کابل موافق نیست.

با آن گفته می شود که کاروان اجساد هفت فرد کشته شده در ولایت زابل از غزنی به سوی کابل در حرکت است؛ اما احمدی می گوید که هنوز زمینه انتقال اجساد به مرکز فراهم نشده و حکومت مرکزی نیز در این خصوص علاقمند این کار نیست.

وی تصریح کرد: صبح امروز جنازه ها به صورت با شکوه با حضور اقوام مختلف در شهر غزنی تشییع و به خانواده های شان تسیلم داده شده است.

وی اظهارداشت: ” خانواده های افراد کشته شده اصرار دارند که جنازه ها را به کابل انتقال می دهند ولو به قربانی جان شان تمام شود”.

آقای احمدی گفت: برای انتقال جنازه ها حکومت مرکزی علاقمند نیست و هنوز کاروان برای انتقال اجساد هم پیدا نشده است.