بایدن: عربستان شریک «مهم» آمریکا در منطقه و جهان است

  • انتشار: ۱۷ جوزا ۱۴۰۱
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 130970

کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، عربستان را “شریک مهمی” در سطح منطقه و بین المللی می‌داند.

به گزارش ایسنا، به نقل از العربیه، کارن ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید گفت:”ما متعهد به کمک به عربستان برای «دفاع» از خاک خود هستیم و از سال گذشته، عربستان هدف بیش از ۵۰۰ حمله موشکی و پهپادی قرار گرفته است.”

سخنگوی کاخ سفید افزود: “رئیس‌جمهور (جو بایدن) معتقد است که مأموریت او دستیابی به صلح در هر کجای جهان که ممکن باشد، است و سفر آتی به اسرائیل و عربستان، زمانی که وقتش برسد، نتایج قابل توجهی برای مردم آمریکا و منطقه خاورمیانه خواهد داشت. ما مشتاقانه منتظر رایزنی‌های گسترده با کنگره در مورد آنها هستیم.”

وی گفت: اگر رئیس جمهور (بایدن) به این نتیجه برسد که گفت‌وگو با هر رهبری در جهان به نفع ایالات متحده است و این گفت‌وگو به نتیجه می‌رسد، قطعا این کار را انجام می‌دهد.

سخنگوی کاخ سفید عنوان داشت: عربستان سعودی نزدیک به ۸۰ سال است که متحد “استراتژیک” آمریکا بوده است. بدون شک منافع مهمی میان دو کشور وجود دارد که به هم تنیده و مرتبط است. بایدن عربستان را شریک مهمی در تعدادی از مسائل منطقه‌ای و بین المللی می‌داند. ما مشتاقیم روابطمان با عربستان به گونه‌ای باشد که ارزش‌های اساسی ما را در نظر بگیرد و مهم است که با عربستان به ویژه در موضوع یمن تعامل داشته باشیم.

واشنگتن پنجشنبه گذشته با تقدیر از سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور مدعی شد این دو نفر نقشی “حیاتی” در تمدید آتش بس در یمن داشتند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟