بانک جهانی ۹۷ میلیارد دالر به افغانستان کمک می کند

  • انتشار: ۲۹ دلو ۱۳۹۹
  • سرویس: اقتصادتیتر 1
  • شناسه مطلب: 106835

بانک جهانی اعلام کرد که این بانک یک بسته کمک بلاعوض مالی ۹۷٫۵ میلیون دالری اداره انکشاف بین المللی را که بخش فراهم کننده کمک های مالی گروپ بانکی جهانی برای فقیرترین کشورهای جهان است، برای افغانستان تصویب کرد.

این کمک در راستای فراهم سازی مداوم حمایت های نقدی برای افغان های آسیب دیده از خشکسالی و شیوع ویروس کرونا و همچنان بهبود شرایط مصؤنیت غذایی در افغانستان  به مصرف خواهد رسید.

بخشی از این کمک مالی برای ایجاد یک سیستم هشدار دهنده و پاسخگویی زودهنگام به تاثیرات خشکسالی در افغانستان هزینه خواهد شد.

این کمک در چوکات پروژه هشدار اولیه و پاسخگویی زودهنگام به تاثیرات خشکسالی در افغانستان هزینه خواهد شد. قرار است این پروژه اقدامات و فعالیت های جاری در بخش کمک های بشری را تقویت کرده و کمک های نقدی بدون قید و شرط و فرصت های کار در بدل پول را برای حدود  ۲،۲  میلیون تن در ۷۸ ولسوالی که از ناحیه خشکسالی و عدم مصونیت غذایی آسیب دیده اند، فراهم نماید. 

بانک جهانی می گوید که این پروژه به گونه مستمر و منظم کمک های مالی مورد نیاز را برای خانواده های آسیب پذیر روستایی در سراسر کشور جهت تقویت شرایط زندگی آنها قبل از وقوع و در جریان خشکسالی فراهم می کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *