بانک جهانی: جنگ، ۲۲۶ میلیارد دالر به سوریه خسارت وارد کرده است

  • انتشار: ۲۰ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 26136

بانک جهانی درگزارشی خسارت وارده به اقتصاد سوریه بر اثر جنگ مداوم که از شش سال پیش آغاز و تا کنون با هزاران کشته و زخمی و تخریب زیر ساخت ها همچنان ادامه دارد ۲۲۶ میلیارد دالر ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بانک جهانی در گزارش روزگذشته دوشنبه خود به عنوان ‘ خسارت های جنگ؛ آثار اقتصادی و اجتماعی درگیری در سوریه’ اعلام کرد: جنگ مداوم از سال ۲۰۱۱ تاکنون خسارتی بالغ بر ۲۲۶ میلیارد دالر به تولید ناخالص داخلی یعنی چهار برابر تولید ناخالص داخلی سال ۲۰۱۰ داشته است.

براساس گزارش دیده بان حقوق بشر، از آغاز جنگ سوریه تاکنون زیرساخت های زیادی در این کشور ویران و بیش از ۳۲۰ هزارتن کشته و بیس از نیمی از ساکنان داخلی و خارجی آن آواره شده اند اما بانک جهانی می گوید خسارت ها بیش از این است.

حافظ غانم معاون رئیس بانک جهانی در امور خاورمیانه و شمال آفریقا گفت : جنگ در سوریه بافت اجتماعی و اقتصادی کشور را از بین برده است.

وی افزود: جنگ علاوه بر شمار زیاد قربانیان، سازمان ها و نهادهایی را که جامعه برای انجام وظایف به آنها نیاز دارند از بین برده است و بازسازی آنها با چالشی بزرگ تر از بازسازی زیر ساخت ها مواجه خواهد بود زیرا این چالش با تداوم جنگ بزرگ تر می شود.

سوریه از مارچ ۲۰۱۱ تاکنون به دلیل ورود تروریست های خارجی به این کشور با بحران مواجه است.