بالاترین میزان شیوع کرونا در اسپانیا/ قرنطینه مشاغل غیرضروری

  • انتشار: ۱۰ حمل ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 82064

طبق آخرین آمار ارائه شده از وزارت بهداشت اسپانیا، در ۲۴ ساعت گذشته با ثبت ۸۳۲ مورد فوت و شناسایی ۸ هزار و ۱۸۹ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا، این کشور بالاترین میزان شیوع این بیماری همه گیر را تجربه کرد.

به گزارش نشریه لا وانگواردیا، پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا در تازه ترین تدابیر دولت برای به حداقل رساندن تردد شهروندان اعلام کرد از روز دوشنبه ۳۰ مارس تا ۹ آوریل به مدت حدود دو هفته، تردد کارکنان “مشاغل غیر ضروری” ممنوع بوده و باید در خانه ها بمانند.  

نخست وزیر اسپانیا روز گذشته(شنبه) در سخنرانی تلویزیونی از اتحادیه اروپا خواست، اشتباهات گذشته را تکرار نکند و به منظور کاهش آسیب های اجتماعی و اقتصادی شیوع کرونا در کشورهای اروپایی، برنامه “اقتصاد جنگی” راه اندازی کند.

پدرو سانچز با بیان اینکه دولت شاهد همکاری مردم در مواجهه با بحران موجود در کشور است، از شهروندان خواست تا روحیه خود را حفظ کرده و با عمل به توصیه های بهداشتی، دولت و وزارت بهداشت را در پشت سر گذاشتن روزهای دشوار پیش رو یاری دهند.

وزارت بهداشت اسپانیا نیز تخمین زده است که این کشور در روزهای آینده (هفته اول آوریل) به نقطه اوج ابتلا به ویروس کرونا خواهد رسید؛ به همین منظور دولت اسپانیا تدابیر سختگیرانه تری را برای ماندن مردم در قرنطینه خانگی در پیش گرفته است.

اسپانیا در حالی درگیر شیوع روزافزون ویروس کرونا در شهرهای مختلف است که بیمارستان های مملو از بیماران مبتلا به کرونا، با مشکل جدی کمبود دستگاه ها و تجهیزات تنفسی در بخش مراقبت های ویژه روبرو هستند.

بنابر آخرین آمارهای رسمی از وزارت بهداشت اسپانیا تاکنون ۷۳ هزار و ۲۳۵ نفر به این ویروس مبتلا شده و پنج هزار و ۹۸۲نفر جان خود را از دست داده اند.

به نوشته ایرنا؛ اسپانیا بعد از ایتالیا، وخیم ترین وضعیت را از نظر میزان شیوع کرونا و مرگ و میر ناشی از آن در میان کشورهای اروپایی دارد.