این مرچ طول عمرتان را افزایش می‌دهد

  • انتشار: ۲۹ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: سلامت
  • شناسه مطلب: 66745

مطالعه ی بیش از ۱۶۰۰۰ نفر در ایالات متحده نشان می دهد در افرادی که مرچ تند مصرف می کنند خطر ابتلا به مرگ به طور متوسط ۱۸ سال دیر تر از سایر افراد است.

انواع مختلفی از مرچ سرخ تند وجود دارد که درجه تندی در همه ی آنها متفاوت است. مصرف مواد غذایی تند سبب کاهش خطر ابتلا به مرگ می شود.

در مرچ های تند، عطر و طعم آتشین از ترکیباتی به نام کپسایسین می آید، این ترکیب می تواند مزایای سلامتی فراوانی را به همراه داشته باشد.به عنوان مثال، احتمال دارد که کپسایسین از سرطان سینه و سرطان کولورکتال پیشگیری کند. همچنین احتمال بروز سرطان پروستات را حدود ۱۳ درصد کاهش می دهد.

با توجه به تحقیقات صورت گرفته، مصرف مرچ سرخ تند با کاهش خطر مرگ بعلت بیماری های عروقی، مانند بیماری قلبی و سکته مغزی همراه است.

در حالی که محققان قادر به مشخص کردن مکانیسم دقیق و علت افزایش طول عمر مرچ تند نیستند، اما علت را احتمالا به کپسایسین، که فعالیت های کانال های پتانسیل گیرنده (TRP) را متوقف می کند نسبت می دهند.

آنها توضیح می دهند که فعال سازی TRP وینیلوئید نوع ۱ (TRPV1) باعث تحریک مکانیسم های سلولی با تغییر واسطه های کاتابولیسم لیپید و ترموژنز در برابر چاقی می شود، و این امر( محفاظت در مقابل چاقی) منجر به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی، متابولیکی و ریه می شود.

کپسایسین همچنین می تواند در برابر بیماری های قلبی از طریق مدولاسیون جریان خون کرونر از طریق انتقال TRP دفاع کند.