ایندیپندنت: خطرناک ترین مردان جهان دیدار می کنند

  • انتشار: ۲۳ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 22278

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی جانشین ولیعهد عربستان (پسر شاه سعودی) و رئیس‌جمهور آمریکا را خطرناک‌ترین افراد روی کره خاکی توصیف کرده است.

یکی از روزنامه نگاران انگلیسی در مطلبی روز جمعه با توجه به سفر قریب‌الوقوع «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به ریاض نوشته است: «ترامپ و شاهزاده محمد بن سلمان خطرناک‌ترین مردان جهان هستند – و آنها قرار است هفته بعد دیدار کنند.»

ایندیپندنت می‌نویسد: «بسیاری از مردم دونالد ترامپ را خطرناک‌ترین مرد روی کره خاک می‌دانند اما او هفته آینده برای یک سفر سه روزه عازم عربستان خواهد شد – جایی که قرار است با مردی دیدار کند که از حیث ایجاد بی‌ثباتی، با فاصله‌ای نزدیک در جایگاه دوم قرار دارد.»

در ادامه این گزارش آمده است: «این مرد، محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان است که 31 سال دارد و از آنجا که پدرش ملک سلمان به خاطر سن بالا ناتوان شده است به عنوان حاکم غیررسمی عربستان شناخته می‌شود.»

ایندیپندنت، نوشته که محمد بن سلمان در فاصله کوتاهی پس از روی کار آمدن نقش عربستان را در سوریه افزایش داد و باعث شد که روسیه هم در این کشور اقدام به مداخله نظامی بکند. او همچنین آغازگر جنگی در یمن بود که 17 میلیون نفر را در آستانه قحطی قرار داده است.

این گزارش می‌افزاید: «این نقائص وی را با نقائص ترامپ ترکیب کنید. او هم درباره تبعات اقداماتی که انجام می‌دهد تا همین اندازه بی‌پروا یا جاهل است.»

محمد بن سلمان که وزیر دفاع هم هست، به نوشته ایندیپندنت، مردی نیست که از اشتباهات گذشته‌اش درس بگیرد و یا حتی متوجه شد که آن اشتباهات را انجام داده است.