ایران: منبع شایعات حوادث کشتی‌ها را رسوا می‌کنیم

  • انتشار: ۱۴ اسد ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 118089

حساب توئیتری سفارت ایران در انگلیس روز گذشته با اعلام اینکه تمام مسائل مربوط به کشتی‌های تجاری در منطقه خلیج فارس به پایان رسیده، افزود: این مساله برای ما تمام نشده و تحولات (روزهای اخیر) را بررسی خواهیم کرد تا منبع شایعات را رسوا و بدنام کنیم.

در پیام توئیتری سفارت ایران در ادامه آمده است: همانطور که دیروز اعلام کردیم هیچ اطلاعات تائید شده‌ای درباره حوادث (رخ داده در این منطقه) وجود ندارد. اما بیایید به این حقه‌ها نگاهی بیندازیم.

اول اوت: ایران متهم شد که با استفاده از پهپاد به کشتی تجاری مرسر استریت در دریای عمان حمله کرده است. ما درخواست شواهد کردیم اما هیچ مدرکی ارائه نشد.

دوم  اوت: اعلام شد که تیم تحقیقات در مسیر به منطقه است تا در باره این حادثه تحقیق کند. هنوز منتظر نتایج (تحقیقات) هستیم.

سوم  اوت: اعلام شد که ایران چهار کشتی‌ تجاری و نفتکش‌ را ربوده و به سمت ایران هدایت کرده است. متعاقبا اعلام شد که فقط به کشتی “ام وی آسفالت پرنسس” با پرچم پاناما دستور داده شد تا به سمت ایران حرکت کند. سپس به ما اعلام شد که حرکات کشتی “ام وی آسفالت پرنسس” عادی نیست.

چهارم اوت: گویا سرنشینان کشتی تخلیه شدند. اما آن‌ها در کنار کشتی‌ها و سایر نفتکش‌هایی که کنترل خود را از دست دادند بخار شدند و از آن‌ها هیچ خبری نیست.

سفارت ایران در ادامه این پیام توئیتری می‌نویسد: اهداف این تحولات چه بود؟ قرار است در نیویورک دنبال شود؟ یا تحولات دیگری در جریان است؟

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *