ایران از آمریکا به سازمان ملل شکایت کرد

  • انتشار: ۱۴ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 35184

نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل موضع‌گیری‌های رئیس جمهوری آمریکا در قبال اغشاشات اخیر ایران را نقض حقوق بین الملل دانست و ایالات متحده را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرد.

نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل متحد روز  گذشته (چهارشنبه) با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل، آمریکا را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرد.

غلام‌علی خوشرو، نماینده دائم ایران در سازمان ملل در این نامه تصریح کرده است که دولت آمریکا با اقدامات خود «از اصول حقوق بین الملل که بر ملل متمدن و روابط بین الملل حاکم است» تخطی کرده است.

در بخش دیگری از نامه با اشاره به موضع‌گیری‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در قبال حوادث اخیر ایران آمده است که آقای ترامپ «دخالت‌های عجیب خود در امور داخلی ایران را به بهانه حمایت از اعتراضات پراکنده» افزایش داده است.

نمایندگی دائمی ایران در این نامه همچنین تاکید کرد که «حق اعتراض توسط قانون اساسی تضمین شده است.»

از آغاز اغشاش ها در ایران، رئیس جمهوری آمریکا با انتشار توییت‌‌های از دولت و حکومت ایران انتقاد کرد. وی در در آخرین توییت خود، ملت ایران را مردمی قابل احترام خواند که قصد دارند قدرت را از حکومتی فاسد پس بگیرند. او در این پیام تاکید کرد که معترضان از حمایت کامل آمریکا برخوردارند.