ایدئولوژی ترویستان

  • انتشار: ۱۹ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: دیدگاهسیاست
  • شناسه مطلب: 112470

ایدئولوژی ترویستان آدم‌کشی را به راحتی توجیه می‌کند؛ هرآن‌کس که خلاف آنان بیندیشد شایسته‌ی زنده‌ماندن نیست. تروریستان ترسویند چون هیچ راه‌حلی برای اثبات تفکرشان جز حذف آدم‌ها نمی‌شناسند و ازین رو کشتار را ساده می‌کنند؛ یعنی لازم نیست قربانیان لزوما مخالف ایدئولوژی آن‌ها باشند، صرفِ احتمال مخالفت، کافی‌است تا فردی مستوجب کشتن باشد. تر‌وریستان با دانایی سر آشتی ندارند چرا که بنیان تفکرشان به لرزه می‌افتد. ساده‌ترین روش پایداری در برابر خصم را هراس‌افگنی و نابودی کانون‌های دانایی می‌دانند.

یک نفر که از انفجار موحش لوگر جان سالم به‌در برده می‌گوید که مردی میان‌سال به خواب‌گاه شاگردانی که برای گذراندن امتحان کانکور به پل‌‌علم آمده‌بوند، آمد و گفت می‌خواهم برای شما لباس و غدا بخرم. مرد، نام‌های شاگردان را نوشت و رفت و حوالی غروب با یک موتر داینا برگشت. بار موتر تربوز و رخت بود. بعد از این‌که افطار کرد گفت که بر‌وید از موتر برای‌تان میوه و لباس بردارید و خودش ناپدید شد. در فاصله‌ی زمانی کوتاهی پس از رفتن‌ او موتر منفجر شد و ۲۴ شاگرد مکتب را که همگی از منطقه‌ای در یک ولسوالی دوردست لوگر بودند به کام مرگ برد.

تروریستان به قومیت و مذهب قربانیان خود نمی‌نگرند. آن‌ها دشمن آگاهی و آبادانی و دانش‌اند، برای‌شان فرقی نمی‌کند شاگرد مکتب‌اند یا خبرنگار، استاد دانشگاهند و یا کاگر ساده. ماموریت‌شان آدم‌کشی است، مهم نیست در برچی می‌کشند یا لوگر و ننگرهار.

هادی رحیمی زاده

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *