ایجاد گروه ویژه طالبان برای مقابله با داعش

  • انتشار: ۲۰ میزان ۱۳۹۴
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 10620

گروه طالبان در افغانستان اعلام کردکه برای مقابله با داعش گروه ویژه ای را تشکیل داده است که نسبت به دیگر افراد طالبان از تجهیزات پیشرفته تری برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری اطلس، رسانه های کشور به نقل از ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان اعلام کرد که این گروه ویژه ، دفاعی است و هر کس علیه طالبان اقدام کند،با آن مقابله خواهد کرد.

مجاهد در ادامه گفت: این گروه که « وی‍ژه » نام دارد در صورت نیاز از حالت تدافعی خارج می شود و به عملیات تهاجمی دست می زند. همچنین این گروه در هر استان با دیگر اعضای طالبان درارتباط است.

برخی گزارش ها حاکی از آن است که گروه طالبان در استان های «کنر» و «نورستان» افغانستان جوانان را در قبال دریافت پول تجهیز و در مقابل داعش بسیج می کند.

اعضای گروه ترویستی تکفیری داعش و گروه طالبان تاکنون در استان های فراه، زابل و ننگرهار افغانستان باهم درگیر شده اند که موجب کشته و زخمی شدن ده ها تن از دو طرف شده است.

در روزهای گذشته داعش همچنین چند بار به مواضع نیروهای ارتش افغانستان در استان ننگرهار حمله کرد که در این حملات ده ها تن از افراد داعش کشته شدند.

سازمان ملل متحد در هفتادمین نشست مجمع عمومی این سازمان در نیویورک از حضور داعش در ۲۵ استان افغانستان خبر داد و نسبت به گسترش فعالیت های این گروه در این کشور هشدار داد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *