اگر ولسوالی جانی خیل زودتر آزاد نشود، ولسوالی های دیگر پکتیا هم سقوط خواهد کرد

  • انتشار: ۷ سنبله ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 15237

معاون شورای ولایتی ولایت پکتیا از تعلل حکومت در بازپس گیری ولسوالی جانی خیل نگران است و می گوید که اگر حکومت سریع تر براى بازپس گیرى این ولسوالی اقدام نکند، شمارى از ولسوالى هاى دیگر نیز سقوط خواهند کرد.

ولسوالى جانى خیل ولایت پکتیا، روز گذشته از سوى شبه نظامیان طالب تصرف شد.

خبرگزاری پژواک در گفتگو با جنت خان منگل معاون شوراى ولایتى پکتیا، می نویسد این عضو شورای ولایتی پکتیا گفته است که حکومت باید هرچه زودتر براى پسگیرى ولسوالى جانى خیل اقدام کند.

وی تاکید کرد که باید در پسگیرى ولسوالى مذکور، از نیروى هوایى کار گرفته شود.

منگل گفت: “باز پس گیرى ولسوالى، با درنظر داشت موقعیت جغرافیایى و مناطق کوهستانى، بدون کمک هوایى از سوى نیروهاى امنیتى، دور از امکان خواهد بود.”

او گفت که ولسوالى جانى خیل، براى طالبان مسلح از اهمیت بالایی برخوردار است و از این محل، ولسوالى هاى نزدیک و سایر مناطق را نیز با تهدید جدى مواجه مى کند.

عبدالولی سهى معاون والى پکتیا گفت که مخالفین مسلح، هیچ وقت قادر نخواهند شد که این ولسوالى را براى همیشه در تصرف داشته باشند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوى طالبان مسلح مى گوید که ولسوالى را کاملاً تصرف کرده، ده ها سرباز امنیتى را کشته و مجروح نموده و علاوه بر این، سلاح ها و مهمات زیادى نیز به دست آورده اند.

قابل ذکر است که این ولسوالى، از چند ماه گذشته بدینسو محاصره بود، قبل از این هیئت هاى بلندرتبۀ امنیتى وزارت امور داخله و دفاع ملى نیز در مورد امنیت ولسوالى مذکور، به ولایت پکتیا سفرکرده بودند.

صدها باشندۀ ولایت بغلان که پسران شان در صفوف نیروهاى ملى در ولسوالى جانى خیل ایفاى وظیفه می کردند و محاصره بودند، به هدف رهایى آنها تظاهرات انجام داده و شاهراه کابل -شمال را مسدود کرده بودند.