اکثر آمریکایی‌ها از محکوم شدن ترامپ حمایت کردند

  • انتشار: ۲۰ دلو ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 106306

یک نظرسنجی جدید انجام شده از سوی ای.بی.سی نیوز/ایپسوس نشان داد، اکثریت آمریکایی‌ها معتقدند مجلس سنای این کشور باید در جریان محاکمه مربوط به استیضاح دونالد ترامپ، این رئیس جمهور سابق کشورشان را محکوم کرده و تصدی سمت‌های دولتی فدرال توسط وی در آینده را ممنوع کند.

به نقل از پایگاه هیل، این نظرسنجی جدید که روزهای جمعه و شنبه انجام شده دریافت که ۵۶ درصد از آمریکایی‌ها از هر دو اقدام حمایت می‌کنند.

با این حال این حمایت عمدتا بر مبنای گرایشات حزبی صورت گرفت. بیش از ۹ تا از هر ۱۰ دموکرات شرکت کننده در این نظرسنجی هم از محکوم کردن ترامپ و هم از ممنوع ساختن تصدی سمتهای دولتی توسط وی در آینده حمایت کرده در حالی که از هر ۱۰ جمهوریخواه هشت تن با هر دو مخالفت کردند.

بر اساس برنامه ریزی قرار است محاکمه برای استیضاح دونالد ترامپ در هفته جاری و بعد از پیوستن ۱۰ جمهوریخواه به جمع همه دموکراتهای رای دهنده به استیضاح این رئیس جمهور سابق از بابت اتهامات مربوط به تحریک به اغتشاش ششم ژانویه در کنگره آمریکا برگزار شود. اوباش طرفدار ترامپ در ششم ژانویه در تلاش برای مختل کردن کار کنگره در شمارش آرای الکترال که نشان دهنده پیروزی جو بایدن در انتخابات بود، وارد ساختمان کنگره آمریکا شدند.

محکوم کردن ترامپ در سنا نیازمند اکثریت دو سومی است. در صورت این رخداد غیرمحتمل که ۱۷ جمهوریخواه به جمع دموکراتها پیوسته و ترامپ در استیضاح محکوم شود، سنا می‌تواند یک رای گیری دوم که تنها نیازمند اکثریتی ساده است برگزار کرده تا تصدی سمت‌های دولت فدرال در آینده توسط ترامپ را ممنوع کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *