انتقاد نمایندگان پارلمان مجلس ایالتی خیبرپختونخوا به رفتار پولیس پاکستان با مهاجران افغان

  • انتشار: ۲۳ اسد ۱۳۹۵
  • سرویس: بین المللپارلمان
  • شناسه مطلب: 14828

نماینده های پارلمان در ایالت خیبر پختونخوا با انتقاد از رفتار پولیس پاکستان با پناهندگان افغان تاکید کردند که ادامه این رفتارهای نامناسب، فاصله بین دو کشور را بیشتر خواهد کرد.

داون نیوز پاکستان گزارش داد، در نشست پارلمان  ایالتی خیبرپختونخوا  اعضای این مجلس به رفتار پولیس با پناهندگان افغان اعتراض کردند.

قانونگذاران این ایالت، رفتار نامناسب با پناهندگان افغان را ناقض قطعنامه سه جانبه افغانستان، پاکستان و سازمان ملل دانستند و خواستار توقف این رفتارهای پلیس پاکستان شدند.

آنها تصریح کردند که اخراج  اجباری پناهندگان افغان تاثیر مخربی بر زندگی خانواده‌های پناهنده و فرزندان آنها می‌گذارد.

اعضای پارلمان ایالتی خیبرپختونخوا بر این باورند که اخراج  اجباری پناهندگان افغان در حالی که هند ویزای اسان و خدمات مسافرتی با قیمیت پایین را به افغانها می‌دهد، اکنون به نفع پاکستان نیست.

نمایندگان پارلمان ایالتی اظهارداشتند که دولت مرکزی پاکستان باید زمان لازم برای خروج را به پناهندگان افغان بدهند تا آنها مشکلات خود را برای بازگشت حل کنند.

گفته می‌شود که نزدیک به 1.5 میلیون پناهنده قانونی افغان و دستکم 1.5 میلیون نفر دیگر به صورت غیررسمی در پاکستان ساکن هستند.

دولت پاکستان از چندی پیش طرح بازگشت پناهندگان افغان به کشورشان را کلیده زده است که با مخالفت بعضی از صاحب نظران سیاسی این کشور مواجه شده است.

نظرات(۱ دیدگاه)

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: