انتقاد شدید ترامپ از کتابی که در مورد او چاپ شده است

  • انتشار: ۱۶ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 35221

ترامپ از کتابی که در مورد او نوشته و وارد بازار شده است به شدت انتقاد کرده و آن را مملو از دروغ توصیف کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این کتاب با نام «آتش و خشم: در کاخ سفید ترامپ» در حالی قرار است امروز منتشر شود که ناشرانش اخیرا در واکنش به نامه‌ای که از آنها خواستار توقف انتشار کتاب شده بود چهار روز انتشار کتاب را جلو انداختند.

در این کتاب یک نویسنده افشاگر با نام مایکل وولف افشاگری‌هایی را درباره ریاست جمهوری ترامپ از جمله با نقل قول از دستیاران او در خصوص عدم شایستگی‌اش برای رهبری آمریکا مطرح کرده است. در آستانه انتشار این کتاب دونالد ترامپ در توئیتی اعلام کرد. این کتاب «مملو از دروغ، اطلاعات نادرست و منابع ناموجود» است.

ترامپ گفت که او هرگز اجازه دسترسی نویسنده این کتاب به کاخ سفید را نداده و هرگز با وی صحبتی نداشته است. ترامپ در توئیتی با انتقاد از استیو بنن، استراتژیست ارشد سابقش به دلیل اظهار نظر علیه او در این کتاب نوشت به گذشته این فرد نگاه کنید و ببینید که چه اتفاقی برای او و استیو بد سلیقه می‌افتد!

در این کتاب ترامپ به عنوان شخصی توصیف شده که ثبات روحی روانی ندارد و همچنین از شایستگی برای ریاست جمهوری برخوردار نیست. در همین راستا نقل قول‌های متعددی نیز از بنن در این کتاب منتشر شده که شایستگی ترامپ برای ریاست جمهوری را زیر سوال برده و یک نشست مربوط به ژوئن 2016 میان دونالد جونیور، دستیاران کمپین ترامپ و یک وکیل روس را «خائنانه» توصیف کرده است.

نویسنده کتاب جنجالی درباره دونالد ترامپ گفته است با هر فردی که برای کتاب مصاحبه کرده، رئیس‌جمهوری آمریکا را کودکی خوانده که نیازمند خشنودی لحظه‌ای است.

مایکل وولف به شبکه خبری ان‌بی‌سی گفته است این چیزی بود که تقریبا تمامی افرادی که در کاخ سفید با آنها صحبت کرده روی آن توافق داشتند.