امسال حدود ۲ میلیون قطعه جوجه یکروزه از ایران به افغانستان صادر شده است

  • انتشار: ۱۰ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: اقتصاد
  • شناسه مطلب: 18865

مقامات در خراسان جنوبی ایران می گویند؛ در ۱۱ ماهه امسال یک میلیون و ۷۵۳ هزار قطعه جوجه یک روزه نیز از خراسان جنوبی به افغانستان صادر شده است که در این مدت ۷ میلیون و ۶۶۸ هزار دالر درآمد برای تولید کنندگان جوجه در خراسان جنوبی داشته است.

دکتر علیرضا رفیعی ‌پور مدیر کل دامپزشکی خراسان‌ جنوبی گفته است؛ در ۱۱ ماهه سال جاری خورشیدی ۲۳ هزار و ۴۹۷ تن خوراک طیور از خراسان جنوبی در کشور ایران به افغانستان صادر شده است که بیش از ۱۱ میلیون دالر درآمد برای ایران داشته است.

علیرضا رفیعی ‌پور گفته است که صادرات خوراک طیور در ۱۱ ماهه امسال از خراسان جنوبی به کشور افغانستان افزایش چشمگیری داشته است.

وی با بیان اینکه در ۱۱ ماهه امسال ۲۳ هزار و ۴۹۷ تن خوراک طیور از خراسان جنوبی به کشور افغانستان صادر شده است،افزود:این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

دکتر علیرضا رفیعی پور با اشاره به ارزش دالری این میزان صادرات،گفت: در ۱۱ ماهه امسال صادرات خوراک طیور ۱۱ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۵۰۰ دلار ارزآوری داشته است.

وی با اشاره به صادرات مرغ منجمد گفت: در ۱۱ ماهه امسال یک هزار و ۵۲۸ تن مرغ منجمد نیز از ولایت صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

رفیعی‌پور ارزش دلاری این میزان صادرات را ۲ میلیون و ۲۹۳ هزار دالر عنوان کرد و افزود: صادرات مرغ منجمد از ولایت نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.