امریکا تعداد زیادی از ادوات نظامی داعش را در پالمیرای سوریه منهدم کرد

  • انتشار: ۲۸ قوس ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 16324

ائتلاف تحت امر آمریکا اعلام کرده که در حملات هوایی به گروه تروریستی داعش در اطراف شهر پالمیرا(تدمر) سوریه ده‌ها دستگاه تانک و ادوات زرهی این گروه را منهدم و نزدیک به 40 تن از آنها را از پای در آورده است.

شبکه اسکای نیوز عربی گزارش داد،‌ حملات ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در اطراف پالمیرا در حالی است که نیروهای سوریه و همپیمانان روس آنها به شدت درگیر جنگ در دیگر مناطق سوریه هستند و داعش از این خلاء برای گسترش نفوذ خود در مناطق بیابانی مرکز سوریه به ویژه شهر باستانی پالمیرا استفاده کرده است.

آنگونه که ائتلاف بین‌المللی آمریکا اعلام کرده، حملات هوایی این ائتلاف باعث انهدام ده‌ها دستگاه تانک، خودروی زرهی و سامانه‌های موشکی ضد هوایی شده و ضربات سختی به تروریست‌ها در اطراف این شهر وارد شده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه که نهادی نزدیک به مخالفان سوری است نیز اعلام کرده حملات هوایی ائتلاف دست کم 38 عضو داعش را کشته و باعث شده که ارتش سوریه در برخی جبهه‌ها برتری را به دست آورده و به پیشروی دست یابد.

هنوز مشخص نیست که این حملات با هماهنگی روسیه انجام شده یا به شکل مستقل از سوی آمریکا و همپیمانانش اجرا شده است.

تاکنون به دلیل آنچه که نبود هماهنگی میان روسیه و آمریکا خوانده شده این دو تلاش می‌کردند تا در مناطقی که تحت نفوذ دیگری است چندان دخالتی نکنند اما در این مورد ظاهرا آمریکا از ادوات زرهی و تجهیزات موشکی تاثیرگذاری که به دست داعش افتاده بود بیمناک بوده و به حمله دست زده است.

شهر پالمیرای سوریه هفته گذشته در حمله‌ای غافلگیرانه و در زمانی که ارتش سوریه سرگرم درگیری‌های حلب بود به دست داعش افتاد.