الظواهری”رهبر القاعده”: سازش و آرامش در برابر آمریکا بی فایدست

  • انتشار: ۲۴ ثور ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 41853

به گزارش خبرگزاری اطلس، رهبر القاعده، انتقال سفارت امریکا از تل آویو به قدس را نتیجه سیاست سازش و مذاکره با رژیم صهیونیستی دانسته که موجب تحقیر ملت فلسطین شده است.

الظواهری که از سال 2011 و پس از کشته شدن اسامه بن لادن، سرکردگی القاعده را عهده دار شده است، با بیان اینکه حکومت خودگردان فلسطین، این کشور را فروخته است، خاطرنشان کرده، ترامپ صریح و بی پرده سخن می گوید و نقاب از چهره واقعی جنگ صلیبی مدرن برداشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش به صحبت های سرکرده پیشین القاعده اشاره و خاطرنشان کرده که بن لادن همواره امریکا را دشمن اول مسلمانان می دانست و سوگند خورده بود تا زمانی که ارتش کفار از سرزمین های مسلمانان خارج نشوند، واشنگتن روی آرامش را به خود نخواهد دید.

رهبر این شبکه تروریستی، در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه با سیاست سازش و آرامش، نتیجه مورد نظر در مورد فلسطین حاصل نمی شود، خواستار مقاومت در برابر اقدامات امریکا شده است.

الظواهری تصریح کرده که کشورهای مسلمان با پیوستن به سازمان ملل متحد که اسرائیل را به رسمیت می شناسد و نیز تسلیم در برابر قطعنامه های شورای امنیت در عمل به منافع مسلمانان ناکام شدند.

انتقال سفارت امریکا به قدس امروز (دوشنبه) و در هفتادمین سالروز (روز نکبت)  تشکیل رژیم جعلی رژیم صهیونیستی برگزار می شود. این تصمیم با مخالفت کشورهای اسلامی و بیشتر کشورهای جهان از جمله اتحادیه اروپا روبه رو شده است.