افشای نامه «محرمانه» عربستان به گلبدین حکمتیار

  • انتشار: ۲۰ جوزا ۱۳۹۴
  • سرویس: تیتر 1
  • شناسه مطلب: 6185

عربستان سعودی با ارسال‌ نامه‌ای محرمانه به «گلبدین حکمتیار» از وی خواست به منظور انتقام از اسلام‌آباد در عدم اعزام نیرو به یمن، در خاک پاکستان سلسله عملیات تروریستی اجرا کنند.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از فارس، پایگاه خبری الوعی نیوز در خبری افشا کرد: عربستان سعودی اخیراً نامه‌ای محرمانه به گلبدین‌حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان ارسال کرده است.

این پایگاه خبری در این باره نوشت: از آنجا که دولت پاکستان به درخواست عربستان برای اعزام نیرو به منظور جنگ در یمن مخالفت کرد، پادشاهی عربستان سعودی به منظور انتقام‌گیری از این اقدام اسلام آباد، از رهبر حزب اسلامی افغانستان خواسته است تا در خاک پاکستان عملیات تروریستی انجام دهند.

این خبر می افزاید: تاکنون از کمیت و کیفیت اجرای این عملیات چیزی مشخص نشده اما عربستان از حکمتیار خواسته تا سلسله عملیات‌های تروریستی در بین قبایل پاکستان و شخصیت‌های پاکستانی صورت دهد.

حزب اسلامی افغانستان به رهبری گلبدین حکمتیار در اوایل تجاوز نظامی عربستان به یمن، هم از این اقدام عربستان حمایت کرد و هم اینکه در مقطع زمانی دیگری رسماً برای اعزام نیروی کمکی به عربستان برای حمله به من اعلام آمادگی کرد.