افشای درآمد خارجی چندین میلیون دالری دختر و داماد ترامپ طی یکسال

  • انتشار: ۱۱ اسد ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 90649

به نقل از پایگاه خبری هیل، افشای صورت‌های مالی دختر و داماد رئیس جمهور آمریکا نشان می‌دهد که آن‌ها دست کم ۳۶ میلیون دالر درآمد خارجی طی یکسال گذشته کسب کرده اند.

بر اساس صورت‌های مالی ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر، این مشاوران ارشد کاخ سفید دست کم چند ده میلیون دالر درآمد خارجی طی سال ۲۰۱۹ عایدی داشته اند.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست درآمد مشترک این زوج دست کم ۷ میلیون دالر بیشتر از درآمد خارجی آن‌ها در سال ۲۰۱۸ بوده است. درآمد‌های آن‌ها مربوط به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و نیز هتل‌های سازمان ترامپ می‌شود.

بر اساس گزارش واشنگتن پست، زوج ترامپ-کوشنر توانسته اند بین ۲۰۳.۸ تا ۷۸۲.۸ میلیون دالر در سال ۲۰۱۹ کسب درآمد کنند. این در حالی است که این رقم در سال ۲۰۱۸، ۱۸۱ تا ۷۵۵ میلیون دالر گزارش شد.

ایوانکا ترامپ و همسرش هردو در زمینه کسب و کار فعالیت داشتند، با این حال، پیش از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۶، به ثروتی که آن‌ها را به چهره‌های مطرح تبدیل کند، دست نیافته بودند. ایوانکا پس از ورود پدرش به کاخ سفید، به عنوان یکی از مشاورانش مشغول به کار شد، ولی طبق گزارش رسانه‌ها از دریافت دستمزد خودداری کرد. همسرش جرد کوشنر نیز به سمت مشاور ارشد ترامپ و مسئول تیم مذاکرات صلح میان فلسطین و رژیم صهیونیستی منصوب شد.

بر اساس یک گزارش قدیمی پایگاه اینترنتی بیزنس اینسایدر، این زوج در نخستین سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ ۸۳ میلیون دالر از فعالیت‌های اقتصادی خارج از کاخ سفید، کسب درآمد کرده بودند.

طبق آمار این پایگاه، ایوانکا ترامپ و همسرش چندین دفتر و فعالیت تجاری خارج از دولت ترامپ دارند. گفته می‌شود بخش عمده ثروت کوشنر از رشد معاملات شرکت املاک او تحت عنوان شرکت مستغلات کوشنر حاصل شده است.

منبع: yjc