افزایش مبتلایان شیوع خوشه‌ای کرونا در کره جنوبی

  • انتشار: ۲۲ ثور ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 85560

 در شرایطی که تصور می شد کره جنوبی موفق به عبور از کرونا شده است یک مرد ۲۹ ساله که وارد مراکز تفریحی در پایتخت شده بود تاکنون دستکم ۷۹ نفر را آلوده کرده است.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های کره جنوبی روز دوشنبه اعلام کرد این فرد یک هفته قبل به چندین مرکز تفریحی و باشگاه شبانه که در آن زمان دستکم بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر در این مکان ها بوده اند رفت و آمد داشته است.

همین مرکز امروز تایید کرد که در مراکز مذکور در منطقه “ایتایه وون” تاکنون ابتلای ۷۹ نفر به بیماری محرز شده است وزارت بهداشت همچنین از احتمال افزایش شمار مبتلایان خبر داده است.

وزارت بهداشت و مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های کره جنوبی اعلام کرده اند که این مساله موجب شده است تا بار دیگر تلاش های دولت برای مهار کرونا به چالش کشیده شود.

در کشوری که از نمونه های موفق مقابله با کرونا بود و در روزهای اخیر، شمار مبتلایان را صفر کرده بود با آزاد شدن ترددها و کاهش محدودیت ها، بار دیگر شوک جدی به جامعه وارد شده است.

اولین مورد ابتلا که وارد مراکز تفریحی شده بود روز چهارشنبه اعلام شد و تا امروز شمار مبتلایان بسرعت در حال افزایش است مسئولان می گویند شیوع خوشه ای کرونا در پایتخت منتفی نیست.

به تمامی کسانی که بین روزهای ۲۴ آوریل تا ۶ می در این منطقه بوده اند اعلام شده است حتی الامکان با هیچ فرد دیگری در ارتباط نباشند و فورا برای آزمایش کرونا حتی اگر هم علایمی ندارند، اقدام کنند.

گزارش حاکی است که مسئولان به دنبال گرفتن آزمایش از حدود ۵ هزار نفر هستند تا کنون به ۲ هزار نفر دسترسی پیدا کرده اند اما از وضعیت ۳ هزار نفر دیگر خبری نیست مرکز پیشگیری و کنترل بیماری کره جنوبی از این افراد خواسته است خود را معرفی کنند و به طور رایگان آزمایش کرونا دهند.