اعزام 300 نظامی دیگر آمریکایی به افغانستان

  • انتشار: ۱۸ جدی ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 16790

یکی از فرماندهان ارتش آمریکا می گوید؛ کشورش برای حمایت از نیروهای امنیتی افغان و همچنان دادن مشاوره، 300 نظامی دیگر به افغانستان اعزام خواهد کرد.

نشریه آمریکایی واشنگتن پست گزارش داد جنرال بی ترنر جونیور می گوید؛ ایالات متحده ۳۰۰ تفنگدار دریایی خود را برای مشاوره و حمایت از نیروهای امنیتی افغان به ولایت هلمند در جنوب افغانستان اعزام خواهد کرد.

جنرال راجر بی‌ترنر جونیور فرمانده ماموریت جدید نظامیان دریایی آمریکا در جنوب افغانستان اظهار داشت که این نظامیان برای مشاوره و حمایت از ارتش و فرماندهی 505 پولیس افغان در «لدرنیک» پایگاه سابق نظامیان آمریکایی در هلمند مستقر خواهند شد.

وی افزود: این یک ماموریت جنگی است و تفنگداران دریایی آمریکا آمادگی لازم برای مواجه با هرگونه تهدیدات امنیتی را خواهند داشت.

ویلیام دی بیدلر جنرال ارشد تفنگداران دریایی آمریکایی در رابطه با مدت این ماموریت گفت که تفنگداران دریایی تا زمانی که لازم باشد در ولایت هلمند حضور خواهند داشت.

این جنرال آمریکایی ادامه داد که بیشتر این تفنگداران دریایی پیش از این نیز در ولایت هلمند حضور داشته‌اند و قرار است با واحد نظامی “فورج” سربازان آمریکایی که فعلا در ولایت هلمند حضور دارند جایگزین شوند.

وی افزود: این جایگزینی بر اساس درخواست جان نیکلسون جنرال ارشد نیروهای آمریکایی و فرمانده حمایت ماموریت قاطع در افغانستان صورت خواهد گرفت.

چند ماه قبل در اوج درگیری‌ها بین نیروهای امنیتی افغان و طالبان در هلمند 200 سرباز آمریکایی برای حمایت از نیروهای امنیتی افغان در شهر لشکرگاه مستقر شده بودند.

یک منبع امنیتى در شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند گفته بود که این نیروهای آمریکایی تلاش دارند تا پایگاهی برای استقرار و پرواز هواپیماهای بدون سرنشین در این ولایت نیز ایجاد کنند.