اعترافات زن شکنجه گر داعش

  • انتشار: ۱ ثور ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 4372

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از العالم، نحوه زندگی زنان در مناطق تحت کنترل گروه داعش را تنها می توان از زبان یک مسئول زن این گروه به تصویر کشید.

سایت خبری “المرصد” به نقل از دو عضو سابق گروه “الخنساء” نوشت: زنان داعشی در هر سنی که باشند، در صورت مقید نبودن به پوشش تعیین شده از طرف گروه داعش شلاق می خورند.

این مطلب را دو عضو گردانهای الخنساء که توانسته اند از گروه داعش فرار کنند و اکنون به طور غیرقانونی در ترکیه مخفی شده اند، به خبرنگار شبکه “اسکای نیوز” انگلیس گفتند.

اینها همسران دو داعشی بودند و سال جاری در قالب گردان الخنساء فعالیت می کردند؛ ولی سرانجام از شهر رقه سوریه فرار کردند. داعش شهر رقه را به عنوان مرکز فعالیتهای خود در سوریه تعیین کرده است.

این دو زن تأکید کردند که از این بیم دارند که عناصر گروه داعش بتوانند مخفیگاه آنها را پیدا کنند. “دعاء” نام سازمانی یکی از این دو زن است. او ۲۰ سال دارد و بعد از اینکه همسر سعودی او خودش را در یک حمله انتحاری منفجر کرد، از سوریه گریخت.

او درباره نقش خود در گردان الخنساء گفت: ما زنانی را که به قوانین زندگی در سایه گروه داعش پایبند نبودند، مجازات می کردیم. من خود زنان را شلاق زدم.

وی درباره سطوح مختلف مجازات در مناطق تحت کنترل داعش گفت: اگر زنان بعد از بازداشت برای فرار تلاش کنند، ۶۰ ضربه شلاق خواهند خورد. اگر پوشش مناسب نداشته یا کفش پاشنه بلند داشته باشند، ۴۰ ضربه شلاق می خورند.

این زن گفت: دردآورترین مسئله شلاق زنان سالخورده در صورت مناسب نبودن پوشش آنها بود. برخی از آنها همسن مادرم بودند.

وی تصریح کرد: گروه داعش گردان الخنساء را سال گذشته در مناطق تحت کنترل خود تشکیل داد. هر زن یک ماه آموزش و یکصد دلار در ماه حقوق می گیرد. وظیفه آنها گشت زنی درخیابانها و ایفای ماموریت در مراکز ایست و بازرسی و یورش به خانه ها است.

“أم أوس” نام سازمانی دومین زن است که ۲۳ سال دارد و می گوید با زنان خارجی اروپایی و ژاپنی ملاقات کرده است. همه آنها عضو گردان الخنساء هستند.

وی افزود: زنان عرب نقش پلیس زنان و اداره امور شهری را برعهده دارند اما زنان غیر عرب اکثرا اجازه دارند که به خطوط مقدم جنگ بروند.

أم أوس می گوید که با “ام بکر” یک جنگجوی زن تبعه انگلیس که در صفوف داعش می جنگید، ملاقات کرده است.

ام اوس گفت که به رقه رفت زیرا به او گفته بودند که آنجا “یک شهر اسلامی است و دین واقعی در آنجا” وجود دارد و همه کسانی که به این شهر رفته اند، هدفشان مبارزه با “کفار” است. !

ام اوس همسر یک جنگجوی خارجی بود. همسر اول تبعه ترکیه و از سران داعش به شمار می رفت، اما در یکی از جنگ ها از پا درآمد.
بعد از چند ماه، پدر ام اوس او را به عقد یک جنگجوی مصری در آورد اما آن جنگجو بعد از اختلاف با گروه داعش فرار کرد، و او را رها نمود.

او اذعان کرد که هیچ یک از دو همسرش را دوست نداشت اما چاره ای جز ازدواج نداشت. البته در واقع ازدواج های او واقعی نبود. بیشتر وقت ها در خانه پدرش به سر می برد زیرا همسرش حضور نداشت و در طول ماه فقط یک یا دو روز به او سر می زد.

ام اوس گفت که همسر ترکیه ای خود را پیش از آن که به هلاکت برسد، در مجموع در طول یکسال کمتر از یک ماه دیده بود.