اعتراض کمپین ترامپ به شکست انتخاباتی در پنسیلوانیا

  • انتشار: ۳ قوس ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 99404

کمپین دونالد ترامپ به بخشی از حکم دادگاه که راه را برای ایالت کلیدی پنسیلوانیا هموار می‌کند تا جو بایدن را به عنوان پیروز انتخابات سوم نوامبر اعلام کند، اعتراض کرده است.

به نقل از رویترز، کمپین دونالد ترامپ از دادگاه استیناف منطقه‌ای سوم آمریکا خواسته است تا در تصمیم قاضی ماتئو برن تجدیدنظر کند.

این کمپین اوایل همین ماه با تنظیم شکایتی از قاضی برن خواسته بود تا جلوی مقام‌های این ایالت برای تایید نتایج انتخابات را بگیرد. حکم قاضی برن که شنبه منتشر شد، این پرونده را حاوی “استدلال‌های حقوقی ضعیف” و “گمانه‌زنی بدون پشتوانه” توصیف کرد.

کمپین ترامپ در شکایت خود گفته است، درخواست استیناف روی این نکته متمرکز است که آیا قاضی برن به شکلی نامناسب شکایت آنها را رد کرده است یا خیر.

ترامپ که به تغییر نتایج انتخابات امید بسته است، باید نتیجه در پنسیلوانیا را به نفع خودش تمام کند. انتظار می‌رود این ایالت امروز دوشنبه نتایج انتخابات را تایید کند.

به نوشته ایسنا، رودی جولیانی، وکیل ترامپ شنبه گفت، حکم سریع قاضی برن به آنها کمک می‌کند تا با سرعت پرونده را به دیوان عالی آمریکا ببرند. قاضی برن در حکم خود گفته بود هیچ اختیاری برای گرفتن حق رای حتی یک فرد هم ندارد، چه رسد به حق میلیون‌ها شهروند.

پنتاگون: بدون حضور نظامی نیز می‌توانیم هراس‌افکنان را در افغانستان از بین ببریم

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟