اعتراض در کابل وارد سومین روز شد/ معترضان خواهان استعفای غنی و عبدالله شدند

  • انتشار: ۱۴ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 23785

پس از حمله مرگبار تروریستی چهارشنبه کابل که بیش از ۵۰۰ کشته و زخمی برجای گذاشت، شماری از شهروندان کابل به صورت خودجوش به جاده‌ها ریختند و خواهان استعفای رییس جمهور غنی و داکتر عبدالله رییس اجرائیه شدند. این اعتراض ها امروز (یکشنبه) وارد سومین روز خود شد.

معترضان با حمل شعار‌های مرگ به طالبان، مرگ به اشرف غنی و مرگ بر عبدالله به محل رویداد تروریستی چهارشنبه در چهارراهی زنبق کابل گرد آمدند و اعتراضات شان را نسبت به ضعف دولت در مهار این گونه حملات بیان داشتند.

نیلوفر ابراهیمی، عضو مجلس نماینده‌گان خطاب به معترضان گفت: شما باید برنامه‌های تان را منظم بسازید و بدون برنامه و هدف مشخص به مقصد نمی‌توانیم برسیم. او تأکید کرد که باید مقامات امنیتی که امر شلیک گلوله به معترضین را صادر کرده است محاکمه و مجازات شود.

عبداللطیف پدرام، یک عضو دیگر مجلس در سخنرانی‌هایش بار بار خواهان محاکمه و به دادگاه کشانیدن گل‌نبی احمدزی فرمانده عمومی‌گارنیزیون کابل شد، به باور آقای پدرام، امر شلیک گلوله از جانب او صادر شده بود.

استعفای اشرف غنی، داکتر عبدالله عبدالله و محاکمه حنیف اتمر مشاور شورای امنیت ملی، تاج محمد جاهد وزیر امور داخله و استانکزی رییس عمومی امنیت ملی از جمله خواست‌های اساسی معترضان است.