اعتراض در کابل وارد سومین روز شد/ معترضان خواهان استعفای غنی و عبدالله شدند

  • انتشار: ۱۴ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 23785

پس از حمله مرگبار تروريستي چهارشنبه کابل که بيش از 500 کشته و زخمی برجای گذاشت، شماري از شهروندان کابل به صورت خودجوش به جاده‌ها ريختند و خواهان استعفاي رييس جمهور غني و داکتر عبدالله رييس اجرائيه شدند. این اعتراض ها امروز (یکشنبه) وارد سومین روز خود شد.

معترضان با حمل شعار‌های مرگ به طالبان، مرگ به اشرف غني و مرگ بر عبدالله به محل رويداد تروريستی چهارشنبه در چهارراهي زنبق کابل گرد آمدند و اعتراضات شان را نسبت به ضعف دولت در مهار اين گونه حملات بيان داشتند.

نيلوفر ابراهيمي، عضو مجلس نماينده‌گان خطاب به معترضان گفت: شما بايد برنامه‌هاي تان را منظم بسازيد و بدون برنامه و هدف مشخص به مقصد نمي‌توانيم برسيم. او تأکيد کرد که بايد مقامات امنيتي که امر شليک گلوله به معترضين را صادر کرده است محاکمه و مجازات شود.

عبداللطيف پدرام، يک عضو ديگر مجلس در سخنراني‌هايش بار بار خواهان محاکمه و به دادگاه کشانيدن گل‌نبي احمدزي فرمانده عمومي‌گارنيزيون کابل شد، به باور آقاي پدرام، امر شليک گلوله از جانب او صادر شده بود.

استعفاي اشرف غنی، داکتر عبدالله عبدالله و محاکمة حنيف اتمر مشاور شوراي امنيت ملي، تاج محمد جاهد وزير امور داخله و استانکزی رييس عمومي امنيت ملي از جمله خواست‌هاي اساسی معترضان است.